Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Adam Zając przed ACB 54: „Będzie ciekawe widowisko”

Powracający do akcji po dłuższej przerwie Adam Zając opowiada o dzisiejszej konfrontacji z Abdulem-Rakhmanem Dzhanaevem podczas gali ACB 54.

Już dziś wieczorem w Manchesterze na gali ACB 54 – Supersonic do klatki po ponad rocznej przerwie powróci jeden z najlepszych polskich średnich Adam Zając.

Jest to chyba największa gala, na jakiej walczyłem. Publiczności też ma być dużo – i przy tak licznej publiczności jeszcze nie walczyłem.

– powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty łodzianin.

Są emocje, bardzo pozytywne, to wszystko mnie buduje i jeszcze bardziej napędza do tego, żeby uprawiać ten sport i robić to, co robię.

Zając powalczy o drugie z rzędu zwycięstwo pod banderą czeczeńskiej organizacji. Jego ostatnią ofiarą był Shamkhan Barakhanov, którego w lutym zeszłego roku ubił w pierwszej rundzie. Dziś jego rywalem będzie mocny Czeczen Abdul-Rakhman Dzhanaev, który z dotychczasowych sześciu pojedynków dla ACB wygrał aż pięć.

Razem z moimi trenerami analizowaliśmy walki. Przed każdą galą i przed każdą walką oglądamy walki przeciwników, układamy jakąś taktykę.

– powiedział reprezentant łódzkiego klubu Shark.

Widać, że dobrze czuje się w stójce. Ma czucie dystansu i wszystko. Dobrze kopie – i tutaj może być niebezpieczny, bo umie skrócić dystans, wyczuć odległość, niebezpiecznie kopnąć.
Z powodu niskiej aktywności Zając wypadł ostatnio z czołowej dziesiątki rankingu ACB, ale zwycięstwem nad sklasyfikowanym na wysokim 5. miejscu Dzhanaevem – które byłoby jego trzecim w czterech walkach dla czeczeńskiej organizacji – najpewniej utoruje sobie powrót do czołówki, kontynuując marsz w górę tabeli.

Łodzianin zapewnia, że jest przygotowany na dobre stójkowe szlify rywala.

Bardzo dobrze czuję się w stójce. Przepracowałem teraz okres przygotowawczy z Pawłem Bobnisem. Robiliśmy dużo boksu, kopnięć oraz muay thai. Czuję się bardzo dobrze w stójce i myślę, że będzie ciekawe widowisko.

*****

400 PLN dla zwycięzcy – UFC Fight Night 106

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button