KSWPolskie MMA

Adam Tomasik lepszy od Marcina Trzcińskiego na otwarcie KSW 68

Adam Tomasik odniósł premierowe zwycięstwo pod sztandarem KSW, pokonując na punkty Marcina Trzcińskiego podczas gali w Radomiu.

W pojedynku otwierającym galę KSW 68 w Radomiu Adam Tomasik (6-1) pewnie wypunktował Marcina Trzcińskiego (1-2).

Tomasik rozpoczął od mocnych sierpów, będąc wyraźnie agresywniejszym. Zdzielił rywala mocnym prawym sierpowym. Trzciński oddawał pole, próbował odpowiadać prostymi, także w kombinacjach. Kolejne ciosy Tomasika doszły celu – prosty, middlekick i obrotowy backfist.

Trzciński rąbnął krzyżowym na korpus – i trafił. Poprawił prawym na głowę, ale uderzenie nie doszło czysto. Obaj trafili lewym na lewy. Trzciński zaczął trafiać prostymi, dobrze pracując na nogach. Aktywność Tomasika jakby nieco spadła. Wywierał nadal presję, ale niewiele z tego wynikało.

Adam skarcił jednak rywala dobrymi kontrującymi sierpami, mocnym prawym overhandem. Marcin polował przede wszystkim na ciosy prosty na głowę i szczególnie korpus. Na minutę przed końcem rundy Tomasik z łatwością obalił rywala, schodząc do jego nóg pod ciosami. Przy ogrodzeniu prawie zaszedł mu za plecy, atakując serią uderzeń. Trzciński wrócił na nogi, ale przypłacił to kolejnymi uderzeniami na głowę.

Od pierwszych sekund drugiej rundy Tomasik wywarł presję. Zdzielił Trzcińskiego serią lowknigów, poprawił sierpami i podbródkiem. Marcin poszukał obalenia, ale Adam świetnie go przetoczył, wrócił na nogi, a potem z klinczu sam przewrócił rywala.

Zawodnik z Krosna przez kilkadziesiąt sekund kontrolował Trzcińskiego, ale ten w połowie rundy wrócił na nogi. Poszukał obalenia, ale Tomasik wybronił się, okładając oponenta mocnymi kolanami. Z czasem przewrócił Trzcińskiego, przechodząc do dosiadu. Marcin oddał plecy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Do końca rundy Tomasik kontrolował unieruchomionego przy ogrodzeniu Trzcińskiego, przemycając jeszcze kilka krótkich uderzeń na głowę.

Trzciński rozpoczął trzecią rundę nieco lepiej, dosięgając Tomasika kilkoma ciosami, ale ten cały czas nacierał. Adam potraktował przeciwnika kilkoma dobrymi ciosami. Tempo walki było niespieszne. Obaj zawodnicy byli już zmęczeni. Wymieniali się pojedynczymi ciosami.

W pewnym momencie Tomasik zaskoczył Trzcińskiego kopnięciem na głowę, ale ten przetrwał. Na nieco ponad minutę przed końcem Adam przewrócił Marcina, wbijając go w siatkę. Poszukał zajścia za plecy i duszenia oraz ostrych kolan na korpus, ale nie był w stanie skończyć walki przed czasem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie (3 x 30-27) na Adama Tomasika.

Adam Tomasik powrócił tym samym na zwycięskie tory po przegrany w KSW debiucie z Oumarem Sy. Bilans Marcina Trzcińskiego w KSW wynosi 0-2.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button