Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

ACB 63 w Polsce – Adrian Zieliński, Karol Celiński,Piotr Strus i Piotr Hallmann w rozpisce

Organizacja Absolute Championship Berkut zorganizuje 1 lipca piątą galę w Polsce po tym, jak ACB 63 przeniesiono z Newcastle do Trójmiassta.

Gala ACB 63 – pierwotnie planowana w Newcastle – została ostatecznie przeniesiona do trójmiejskiej Ergo Areny, gdzie odbędzie się 1 lipca, o czym poinformował portal WP Sportowe Fakty. Zadecydowały względy bezpieczeństwa oraz napięta sytuacja na Wyspach Brytyjskich po ataku terrorystycznym w Manchesterze.
Poznaliśmy ponadto nazwiska trzech pierwszych Polaków, którzy wezmą udział w gali oraz ich rywali.

W interesująco zapowiadającym się pojedynku w kategorii lekkiej mający za sobą już pięć walk pod banderą ACB – w tym trzy zwycięskie – Adrian Zieliński (17-5) skrzyżuje rękawice debiutującym pod skrzydłami Czeczenów Piotrem Hallmannem (17-6), który wygrał dwie z trzech walk od czasu rozstania z UFC.

W kategorii półciężkiej po raz drugi do klatki ACB wejdzie Karol Celiński (13-6-1), który w debiucie ubił Łukasza Parobca. Jego rywalem będzie zaprawiony w bojach specjalista od brazylijskiego jiu-jitsu Vinny Magalhaes (14-8), którego pokonanie może katapultować Cebulę w okolice walki o pas należący obecnie do Thiago Silvy.

Swoją trzecią walkę dla ACB – po ubiciu Mikhaila Tsareva i niejednogłośnej porażce z Mikhailem Kolobegovem – stoczy Piotr Strus (10-4-2). Polski średni skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem BAMMA Andym DeVentem (15-11), który ostatnio w swojej drugim starcu dla czeczeńskiej organizacji – w debiucie znokautował Danny’ego Mitchella – został ekspresowo ubity przez Arbiego Agujeva.

*****

Historia jednego podchwytu – analiza walki Damiana Janikowskiego z Julio Gallegosem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button