Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatEagle FCFight NightsKSWPolskie MMARosyjskie MMA

„ACA jest pod tym względem mocniejsze od KSW, ale KSW jest popularniejsze” – szef rosyjskiej organizacji wskazał Top 5 organizacji MMA

Szefujący organizacji AMC Fight Nights Kamil Gadzhiev wdał się w polemikę z twórcą ACA Mairbekiem Khasievem, wplątując do rozmowy nadwiślańskiego giganta KSW.

W zeszłym tygodniu na rosyjskiej scenie MMA doszło do medialnej potyczki pomiędzy twórcą Absolute Championship Akhamat Mairbekiem Khasievem i głównodowodzącym AMC Fight Nights Kamilem Gadzhievem. Temat? Oczywiście rywalizacja na rosyjskim i światowym rynku MMA…

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Mairbeka Khasieva, który poddał w wątpliwość, jakoby organizacja Khabiba Nurmagomedova Eagle FC – okolicznościowo organizująca gale we współpracy z AMC Fight Nights – stanowiła dla ACA poważną konkurencję.

– Ile gal zrobili? – powiedział Khasiev, cytowany przez Sport-Express.ru. – Są jakieś konkretne liczby? Postrzegam gale EFC jak gale Young Eagles. Jeśli chodzi o współorganizację gal, to interesują mnie wyłącznie Bellator albo UFC. Reszty nie traktuję jako konkurentów.

Do słów tych z pewną rezerwą odniósł się Gadzhiev…

– Z mojego punktu widzenia pierwsze jest UFC, drugie ONE Championship, a trzeci Bellator – ocenił. – Dalej mamy KSW albo ACA. Jeśli chodzi o liczbę organizowanych gal, ACA jest prawdopodobnie mocniejsze od KSW, ale KSW jako brand jest starsze i popularniejsze. Na pewno jednak ACA jest w Top 5.

– Naszej organizacji nigdzie nie klasyfikuję, ale jeśli chodzi o rynek rosyjski, wydaje mi się, że dla przeciętnego człowieka jesteśmy bardziej przystępni niż ACA. Nawet fani są już zmęczeni wyłącznie sportowymi zestawieniami.

– Eagle FC jest natomiast w środku jest tam element konserwatyzmu, a jednocześnie z drugiej goście robią tam bardziej postępowe rzeczy, których w ACA nie uświadczysz.

Jak natomiast na rankingi najlepszych organizacji w Rosji zapatruje się wspomniany wyżej Khabib Nurmagomedov, który od zeszłego roku przejął stery nad Eagle FC? Kilka miesięcy temu Dagestańczyk szczegółowo wyjaśnił…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie chcę być stronniczy – powiedział wówczas Khabib. – Jeśli popatrzymy na klasę zawodników, to ACA. W tej chwili ACA.

– Drugie miejsce… AMC Fight Nights. Są nawet blisko pierwszego miejsca, ale pod względem umiejętności zawodników ACA jest jednak pierwsze. Myślę, że ty też się z tym zgodzisz. Skład, wynagrodzenie. Nie ma co do tego wątpliwości.

– AMC Fight Nights jest na drugim miejscu. Czasami mogą nawet znaleźć się na pierwszym, choćby pod względem najlepszych walk. Jest jednak różnie. Czasami mają wielkie gale, a czasami nie tak wielkie.

Swoją organizację Dagestański Orzeł widział natomiast na 3. miejscu.

– Ale powiem ci kluczową rzecz: trzecie miejsce tylko na chwilę – dodał z uśmiechem. – Tylko na chwilę, bo w EFC są ludzie, którzy nie są usatysfakcjonowani trzecim miejscem. Po roku będzie inaczej. Nawet ludzie będą mieli wtedy problem ze wskazaniem najlepszej organizacji. „Może EFC, a może…”

– M-1 (jest na czwartym miejscu), ale blisko jest też PRO FC. A nie, jest jeszcze RCC. Uważam, że RCC jest nawet wyżej niż M-1, bo M-1 nie jest takie jak kiedyś, pomimo iż jest to stara szkoła. Istnieją od 1995-1997 roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button