Statystyki MMAUFC

Absurdalne statystyki Khamzata Chimaeva przed UFC 273

Do walki z Gilbertem Burnsem, która może zapewnić mu starcie o złoto 170 funtów UFC, Khamzat Chimaev podchodzi z nieprawdopodobnymi statystykami.
Może i w rozpisce sobotniej gali UFC 273, która odbędzie się w Jacksonville, znajduje się aż trzech mistrzów, ale największe zainteresowanie wzbudza mający na koncie ledwie cztery pojedynki pod sztandarem amerykańskiego giganta Khamzat Chimaev.

Rozpędzony serią czterech dominujących zwycięstw Czeczen skrzyżuje w sobotę rękawice z Gilbertem Burnsem, byłym pretendentem do złota wagi półśredniej, który w tejże wadze może pochwalić się bilansem 6-1. Jedynej porażki w 170 funtach Brazylijczyk doznał z mistrzem Kamaru Usmanem, padając pod jego uderzeniami w zeszłym roku.
Dokonaniom czeczeńskiego Wilka przyjrzał się natomiast pod kątem statystycznym portal MMA on Point. Jak się one prezentują?

Otóż, Czeczen spędził w oktagonie 12 minut i 54 sekund, z czego kontrolował rywali przez… 11 minut i 56 sekund! Oznacza to, że aż przez 92,5% czasu Chimaev rozdawał karty w swoich walkach.

Na tym nie koniec. Na przestrzeni czterech walk Khamzat potraktował swoich przeciwników 112 znaczącymi uderzeniami, inkasując… Jedno! Zadał mu je w debiucie John Phillips.

Skuteczność obaleń Chimaeva wynosi 66%. Sfinalizował 4 obalenia na łącznie 6 podjętych prób.

Wszystkie dziesięć zwycięstw w karierze niepokonany Czeczen odniósł przed czasem – zanotował 6 nokautów i 4 poddania. Najdłuższa walka w karierze reprezentanta Allstars trwała 6 minut i 15 sekund. Nigdy w zawodowym boju nie widział trzeciej rundy.
Niespełna 28-letni zawodnik – urodziny obchodzi 1 maja – jest obecnie sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu wagi półśredniej UFC – po ledwie dwóch tamże zwycięstwach. Dwa pozostałe odniósł w limicie kategorii średniej, na pas której też zresztą dybie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button