UFC

Absurdalna wręcz waga Islama Makhacheva w dniu walki? „To robi różnicę”

Beneil Dariush wziął pod lupę starcie Islama Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim, zdradzając, ile rzekomo do oktagonu w dniu walki wnosi Dagestańczyk.
Wielkimi krokami zbliża się pierwsze w tym roku super-starcie z dwoma mistrzami UFC naprzeciwko siebie. W walce wieczoru zaplanowanej na 11 lutego w Perth galu UFC 284 mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev stanie do pierwszej obrony tronu, krzyżując pięści w dybiącym na drugie złoto mistrzem 145 funtów Alexandrem Volkanovskim.

Pojedynkowi temu z wielkim zainteresowaniem przyglądał będzie się nieukrywający mistrzowskich aspiracji Beneil Dariush, który może pochwalić się drugą najlepszą – po dagestańskim czempionie – serią zwycięstw w wadze lekkiej.
W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Helen Yee, asyryjski Amerykanin pokusił się o wskazanie kluczowego elementu, który może zapewnić Australijczykowi niespodziewane – bo jest wyraźnym bukmacherskim underdogiem – zwycięstwo.

– Uważam, że Alex musi skupić się przede wszystkim na kiwkach – powiedział. – Jeśli przyjrzeć się Makhachevowi, to korzysta przede wszystkim z podstaw, ale jest w nich naprawdę dobry. Wiele obaleń i uderzeń ukrywa właśnie za kiwkami.

– Jeśli więc Alex będzie w stanie zidentyfikować te kiwki i odwołać się też od swoich własnych – a jest w nich bardzo dobry! – to będzie pierwszy krok do zneutralizowania gry zapaśniczej Makhacheva. Wtedy walka w stójce będzie dobra. Uważam, że oczywiście większe szanse na zwycięstwo ma w stójce.

– Rzecz jednak w tym, że… Makhachev też potrafi bić się w stójce. To zatem ogólnie bardzo ciężka walka dla Alexa.Benny nie ukrywa, że w roli faworyta widzi Dagestańczyka. Nie chodzi tylko o jego grę zapaśniczą czy stójkową, ale także o gabaryty oraz wagę. Amerykanin spodziewa się, że w tym elemencie Makhachev będzie miał zdecydowaną przewagę.

– Oglądałem różne wywiady, bo w końcu to moja dywizja, więc chcę wiedzieć, co się dzieje – powiedział Beneil. – (Alex) powiedział coś o tym, że będzie ważył 175 (79 kg) albo 170 funtów (77 kg) w dniu walki. Muszę być tutaj szczery – będzie więc wyraźnie ustępował wagą Islamowi.

– Słyszałem różne historie, ale… Słyszałem, że Makhachev waży w dniu walki ponad 180 funtów (82 kg). Słyszałem nawet, że waży 190 (86 kg), choć już w to nie do końca wierzę. Słyszałem jednak, że w dniu walki jest naprawdę duży. A to robi różnicę.
Beneil Dariush nie ma obecnie żadnej zaplanowanej walki. Zdradził natomiast, że wstępnie matchmakerzy UFC szykują dla niego Charlesa Oliveirę. Do walki miałoby dojść w maju, ale póki co nie jest ona oficjalnie potwierdzona.

Cała rozmowa z Amerykaninem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button