FENPolskie MMA

Abdurzakov mistrzem, rzeźniczy Bartnik, Duński z Dagestanu – wyniki i najlepsze akcje FEN 55 (VIDEO)

W malowniczo położonym Amfiteatrze w Ostródzie odbyła się gala FEN 55, która zakończyła bezkrólewie w wadze półśredniej.

W walce wieczoru, na szali której znalazł się tytuł mistrzowski wagi półśredniej, Mansur Abdurzakov (11-4) od początku prezentował się lepiej od wchodzącego na zastępstwo Michała Pietrzaka (11-8-1). Częściej trafiał w stójce – ochoczy korzystał z kopnięć na kolano – a później w klinczu rozbijał Polaka kolanami na korpus i głowę. Pietrzak co prawda zdołał z czasem przenieść walkę do parteru, trafiając do gardy rywala, ale ten aktywnie pracował z dołu. W końcu złapał Michała w ciasny trójkąt, z którego nie było ucieczki. Pietrzak poddał walkę, a Mansur Abdurzakov sięgnął po tytuł mistrzowski, który poprzednio należał do Cezarego Oleksiejczuka.

Świetne widowisko w co-main evencie dali Patryk Duński (12-6-1) i Mateusz Makarowski (11-7-1). W pierwszej rundzie obaj zawodnicy mieli swoje momenty w stójce – Patryk kontrował swoim firmowym prawym krosem, Mateusz składał świetne kombinacje na głowę i korpus, okolicznościowo dokładając też lowkingi – ale to Chudy zaliczył dwa obalenia, kluczowe prawdopodobnie dla punktacji sędziowskiej.

W rundzie drugiej w stójce zaczęła się zarysowywać przewaga Makarona. Reprezentant Nemesis trafiał zdecydowanie częściej w stójce, kilka razy wstrząsając nawet Duńskim. Temu w sukurs przyszły jednak zapasy. Zanotował kilka obaleń, zachodząc nawet rywalowi za plecy.

Makarowski zmuszony był postawić wszystko na jedną kartę w rundzie trzeciej – przegrywał bowiem na kartach sędziowskich. Duński – pomimo iż zmęczony i porozbijany – zdołał jednak przenieść walkę do parteru, gdzie świetnie kontrolował rywala.

Ostatecznie sędziowie orzekli jednogłośnie o zwycięstwie Patryka Duńskiego, który najprawdopodobniej w kolejnej walce zmierzy się z Damianem Rzepeckim – na jej szali znajdzie się pas wagi lekkiej.

Brutalnym nokautem popisał się Wawrzyniec Bartnik (9-4), który uśpił niepokonanego wcześniej Vladimira Bykova (8-1). Polak naruszył Ukraińca kolanem na głowę, poprawił łokciem, a następnie kanonadą uderzeń – sierpami, kolanami – posłał nieprzytomnego rywala na deski.

Dla reprezentanta Ankosu MMA była to już trzecia z rzędu wygrana, która niewątpliwie mocno zbliża go do rozgrywki o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Genadi Zhorzholiani (8-4) przegrywał u wszystkich sędziów po dwóch pierwszych rundach walki z niepokonanym Mateuszem Olechem (4-1) – ten był skuteczniejszy w stójce, szczególnie pod kątem niskich kopnięć – ale w trzeciej nieoczekiwanie posłał Polaka na deski srogim prawym, dzieła zniszczenia dopełniając uderzeniami z góry.

Wyniki FEN 55

Walka wieczoru

77,1 kg: Mansur Abdurzakov (11-4) pok. Michała Pietrzaka (11-8-1) przez poddanie (trójkąt), R1

Co-main event

70,3 kg: Patryk Duński (12-6-1) pok. Mateusza Makarowskiego (11-7-1) jednogłośną decyzją

Karta główna

59,0 kg: Laura Grzyb pok. Oliwię Stawską jednogłośną decyzją – formuła K-1
77,1 kg: Wawrzyniec Bartnik (9-4) pok. Vladimira Bykova (8-1) przez KO (ciosy), R1
120,2 kg: Genadi Zhorzholiani (8-4) pok. Mateusza Olecha (4-1) przez TKO (ciosy), R3
83,9 kg: Dawid Gryń (2-3) pok. Alana Szymańskiego (0-3) jednogłośną decyzją

Karta wstępna

61,2 kg: Sebastian Decowski (3-0) pok. Sardara Ochilova (3-2) przez TKO (kolano na głowę i GNP), R1

Semi-pro

77,1 kg: Mateusz Rosłoński pok. Bartosza Bociańskiego jednogłośną decyzją
65,8 kg: Grzegorz Kowalski pok. Macieja Zalewskiego jednogłośną decyzją
83,9 kg: Łukasz Makowski pok. Daniela Łucka jednogłośną decyzją

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button