Abdulmanap wskazał rywala, którego musi pokonać Conor, aby dostać rewanż z Khabibem

Abdulmanap Nurmagomedov zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu syna z Conorem McGregorem, wskazując rywala, którego Irlandczyk musi wcześniej pokonać.

Od kilku dobrych tygodni w mediach aż huczy o potencjalnej walce Islama Makhacheva z Kevinem Lee, która miałaby odbyć się podczas kwietniowej gali UFC 249, stanowiąc swego rodzaju preludium do mistrzowskiej konfrontacji Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

Motown Phenom i Makhachev zgodnie w mediach potwierdzili, że są ze wszech miar gotowi na pójście w oktagonowe tany w tym właśnie terminie, ale pojedynek póki co nie został oficjalnie zapowiedziany.

Nadzieję na jego finalizację ma też trener Dagestańczyka Abdulmanap Nurmagomedov, który już dawno namaścił Islama Makhacheva na następnego mistrza wagi lekkiej UFC.

Mam nadzieję, że zestawią tę walkę na 18 kwietnia.

– powiedział Nurmagomedov senior w rozmowie ze Sport-Express.ru.

Obaj zawodnicy tego chcą. Widzę Islama jako następcę Khabiba na tronie wagi lekkiej i czekam na to. Będę zadowolony, jeśli Khabib zakończy karierę niepokonana, a Islam zajmie jego miejsce.

W przestrzeni medialnej od dawna – a konkretnie od października 2018 roku – krąży też temat potencjalnego rewanżu Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem, czemu trudno się dziwić, bo była to największa walka w historii UFC.

Obóz dagestański, wspomagany na odcinku zachodnim przez egipskiego menadżera Aliego Abdelaziza, coraz chętniej lansuje w mediach pomysł, aby przepustką dla Irlandczyka do drugiego starcia z Dagestańskim Orłem była walka… z Islamem Makhachevem właśnie!

Conor nie wygrał żadnej walki i nie pokonał nikogo od 3,5 lat.

– zaznaczył Abdulmanap.

Jeśli pokona Cerrone, dlaczego miałby nie walczyć z Islamem? Jeśli Islam pokona Kevina Lee, będzie miał serię siedmiu zwycięstw. Poważny gracz. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Islam rozerwie Conora. Skontroluje go i udusi.

Abdulmanap Nurmagomedov nie ukrywa, że faworyzuje Conora McGregora w zbliżającej się wielkimi krokami potyczce z Donaldem Cerrone podczas gali UFC 246. Nie odbiera szans Amerykaninowi, ale uważa, że Irlandczyk sprawuje się znacznie lepiej w dużych pojedynkach.

Zupełnie inaczej ma się natomiast sprawa w przypadku potencjalnej konfrontacji Notoriousa z Islamem Makhachevem…
Wystarczy popatrzeć na zapasy Islama i Khabiba.

– powiedział Nurmagomedov senior.

Popatrzmy na stójkę Islama w ostatniej walce. Posyła rywali na deski w odpowiednich momentach. Makhachev posiada najwyższej klasy zapasy. Islam jest gotowy na rozgrywkę mistrzowską.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply