Polskie MMARCC Boxing PromotionsRosyjskie MMA

Michał Pasternak przegrał z Ivanem Shtyrkovem na RCC: Road to PFL

Michał Pasternak przegrał z Ivanem Shtyrkovem podczas gali RCC: Road to PFL w Jekaterynburgu.

W co-main evencie gali RCC: Road to PFL w Jekaterynburgu Michał Pasternak (14-5) przegrał jednogłośną decyzją z Ivanem Shtyrkovem (17-1-1).

W pierwszej rundzie nie działo się wiele. Uralski Hulk unikał wymian stójkowych, kontrolując długimi fragmentami Polaka na siatce, gdzie zresztą Pasternak dawał się łatwo zamykać.

Również drugie pięć minut Shtyrkov rozpoczął od prób zapaśniczych. Był nawet w stanie przewrócić naszego zawodnika, ale Pasternak dobrze wracał na nogi. W wymianach stójkowych Polak był odrobinę precyzyjniejszy, ale zainkasował kopnięcie na głowę, po którym instynktownie złapał klincz, kończąc ponownie z plecami na ogrodzeniu.

Na minutę przed końcem drugiej odsłony podopieczny Mirosława Oknińskiego zerwał klincz, łapiąc dystans. Trafił kilkoma dobrymi ciosami i kopnięciami, próbując obalenia, ale bez powodzenia. Do narożnika obaj zawodnicy schodzili bardzo zmęczeni – ale Rosjanin chyba nawet bardziej.

Michał wyszedł do trzeciej rundy z animuszem, uśmiechem reagując na obszerne cepy rywala. To jednak Shtyrkov był aktywniejszy i odrobinę agresywniejszy, nieustannie zagrażając naszemu zawodnikowi kopnięciami zakroczną nogą. Nasz zawodnik zaczął zmieniać ustawienie, szukał prostych. Wybronił próbę zapaśniczą Rosjanina, ale i tak skończył wbity plecami w ogrodzenie. Pasternak próbą gilotyny odwrócił jednak rywala. Pół rundy do końca. Wracamy na środek. Polak jakby świeższy, ale Rosjanin aktywniejszy. Rozpuszcza cepy, także na korpus. Nasz zawodnik próbuje prostych, ale bez wielkich sukcesów. Minuta do końca. Nadal stójka i dystans kickbokserski. Pasternak trafia serią prostych, ale pod naporem Shtyrkova cofa się prosto na siatkę, unieruchomiony tam i w końcu przewrócony. W ostatnich sekundach wstał, ale nie był w stanie odwrócić losów walki.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Ivana Shtyrkova. 31-letni Rosjanin powraca w ten sposób na zwycięskie tory po pierwszej zawodowej porażce, jaką kilka miesięcy temu zadał mu Yasubey Enomoto.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!