Babilon MMAPolskie MMA

Wyniki Babilon Fight Night 1: Daniel Rutkowski mistrzem, ubił Damiana Zorczykowskiego

Daniel Rutkowski sięgnął po złoto 66 kilogramów organizacji Babilon MMA, pokonując Damiana Zorczykowskiego.

Daniel Rutkowski (8-2) został mistrzem kategorii piórkowej, pokonując przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Damiana Zorczykowskiego (6-4) podczas gali Babilon Fight Night 1 w Pruszkowie.

Pierwsza odsłona należała do agresywnie nastawionego Rutkowskiego, który nieustannie nacierał, poszukując obaleń, ale i w stójce gnębiąc Zorczykowskiego ciosami i niskimi kopnięciami na wysokości łydki. Damian przez dłuższy czas nieźle bronił się przed zapaśniczymi próbami, próbując opędzać się od nacierającego rywala uderzeniami, także kopnięciami na głowę, ale Rutek w końcu dopiął swego, ostatnie dwie minuty spędzając na górze z unieruchomionym w narożniku przeciwnikiem.

W pierwszych minutach drugiej rundy Zorczykowski radził sobie całkiem nieźle, mając nawet swoje momenty w klinczu, ale ostatecznie metodyczny w swoich poczynaniach Rutkowski wybroniwszy się przed próbą gilotyny, ułożył go na plecach, kontrolując z góry przez kilkadziesiąt sekund.

Damian rozpoczął trzecią odsłoną bardzo dobrze, dosięgając Daniela dobrymi ciosami i kopnięciami. Z czasem jednak Rutkowski sam odpowiedział soczystymi uderzeniami, rzucając rywala do narożnika. Walkę na chwilę przerwano z powodu przypadkowych palców, jakie wsadził Rutkowskiemu w oko Zorczykowski. Po wznowieniu radomianin przewrócił łomżanina, ułożył go sobie w narożniku, tam torując sobie drogę do dosiadu. Zasypał unieruchomionego w fatalnym położeniu rywala gradem uderzeń, nie dając sędziemu wyboru!

Dla Daniela Rutkowskiego jest to już ósme z rzędu zwycięstwo w zawodowej karierze.