„5 milionów dolarów? Chciał znacznie więcej!” – White odpowiada Jonesowi, gotowy poddać się wykrywaczowi kłamstw

Szefujący UFC Dana White odpowiedział na zarzuty o kłamstwo ze strony mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa.

W czwartek wieczorem głównodowodzący UFC Dana White stwierdził, że Jon Jones zażądał absurdalnych pieniędzy za migrację do kategorii ciężkiej na walkę z Francisem Ngannou, o której od dwóch tygodni aż huczy w mediach.

Bones błyskawicznie odniósł się do zarzutów ze strony sternika amerykańskiego giganta, zarzucając mu wprost kłamstwo. Stwierdził mianowicie, że rozmowy na temat walki z Kameruńczykiem nie doszły nawet do etapu, w którym mógłby przedstawić swoje oczekiwania finansowe – już na wstępie bowiem UFC miało poinformować go, że żadna podwyżka w grę nie wchodzi.

O te właśnie wypowiedzi mistrza kategorii półciężkiej zapytano Danę White’a w piątkowej rozmowie z ESPN
– Powiedział wczoraj, że kłamię – rzekł White. – Po co miałbym kłamać? Nie ma żadnej dyskusji co do tego, że Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem w historii. Jest jednak jeszcze smutna strona tego wszystkiego – chodzi o potencjał Jona Jonesa. Kim mógłby być, gdyby robił to, co należy.

– Prawda jest natomiast taka, że gość chce furę pieniędzy. Najwyraźniej jednak jego zdaniem nie jest to nieprzyzwoita wręcz ilość pieniędzy. Ma kontrakt, ma umowę na walki.

– Zawsze powtarzaliśmy mu, że gdy zechcesz przenieść się do kategorii ciężkiej, od razu przedstawimy ci nową umowę. Wpisaliśmy to nawet do nowego kontraktu, który z nim podpisaliśmy!– Powiedzmy więc, że powiedziałby: „dobra, wpisaliście to do mojej umowy, ale teraz chcę nowej umowy”. „Dobra, Jonie, czego więc oczekujesz?” I w ten sposób zawsze podchodziliśmy do Jona Jonesa!

– Rzecz w tym, że chce nierealnych pieniędzy. Takie rzeczy często dzieją się za kulisami. Próbowałem wyjaśnić fanom, że gdy słyszycie te wszystkie wojny na Twitterze w stylu: wyjdę do niego, wyjdę do niego! Tyle że za kulisami jest inaczej: „wyjdę do niego za dodatkowe 5 milionów dolarów”.
Jakiej zatem kwoty wedle sternika UFC domagał się Bones? Otóż – znacznie wyższej!

– I pozwólcie, że ujmę to tak – kontynuował White. – Jon Jones nie prosił o dodatkowe 5 milionów dolarów – chciał nieprzyzwoitych pieniędzy! Jeśli Jones chce publicznie powiedzieć, ile tego było, zależy od niego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Aktualizacja: podczas konferencji prasowej Dana White zdradził, że Jon Jones chciał pieniędzy, jakie zarabia Deontay Wilder – a ten inkasuje około 30 milionów dolarów.

– Nie jest tak, żę nie mogę udowodnić, że mówię prawdę – powiedział White . – Mam wiadomości tekstowe od Jona Jonesa. Nie będę ich jednak ujawniał publicznie, chociaż mógłbym.

– Jeśli Jon Jones chce zasiąść ze mną do wykrywacza kłamstw, żeby sprawdzić, kto kłamie, też możemy to zrobić. Nie chcę iść jednak tą drogą.

– Gość zarobił dużo pieniędzy. Furę. Pokażcie mi drugiego takiego, który miałby tyle problemów z prawem i zarobił tyle pieniędzy.

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply