„300 tys. dolarów za pojawienie się to minimum” – Khabib Nurmagomedov najbogatszym rosyjskim sportowcem

Magazyn Forbes wyliczył, że Khabib Nurmagomedov był w mijającym roku podatkowym najbogatszym sportowcem z Rosji.

Niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zarobił w latach 2019-2020 – do kwietnia tego roku – najwięcej ze wszystkich rosyjskich sportowców. Do takich konkluzji doszedł magazyn Forbes.

Wedle wyliczeń, Dagestański Orzeł wzbogacił się w tym okresie o łącznie $16,5 miliona. Tuż za nim w klasyfikacji znalazł się rosyjski hokeista Aleksandr Owieczkin, który zarobił $15,1 mln.

To drugi najlepszy wynik w UFC. Na czele jest oczywiście Conor McGregor, który w mijającym roku podatkowym miał zainkasować $48 milionów.

Forbes donosi, że za jedyną zeszłoroczną walkę – we wrześniu w ramach gali UFC 242 w Abu Zabi poddał Dustina Poiriera, broniąc po raz drugi tytułu mistrzowskiego – Khabib Nurmagomedov otrzymał $10 milionów. Do tego doliczyć trzeba też pieniądze, jakie zarobił na procencie ze sprzedaży PPV.
Mistrz wagi lekkiej zarabia też na sponsoringu – wśród firm, które go sponsorują, znaleźć można Reebok, Toyotę, Gorilla Energy Drink oraz producenta olejków Alhadaya.

– Oferty sponsorskie związane z bukmacherami, alkoholem i papierosami odrzucamy bez rozmów – powiedział menadżer Dagestańczyka na odcinku wschodnim Rizvan Magomedov w rozmowie z Forbes.

Podano też, że Khabib otrzymuje $78 tys. za pojawienie się na różnego rodzaju imprezach – wydarzeniach sportowych, konferencjach i innych – ale doniesienia te szybko zdementował Ali Abdelaziz.

Egipski menadżer stwierdził mianowicie, że Dagestański Orzeł otrzymuje za tego rodzaju występy co najmniej $300 tys. Wedle nieoficjalnych doniesień, za pojawienie się w grudniu ubiegłego roku w Ad-Dirijji w Arabii Saudyjskiej, gdzie doszło do rewanżowego starcia Anthony’ego Joshui z Andym Ruizem Jr., Dagestańczyk miał zarobić milion dolarów.
Pieniądze mistrz wagi lekkiej przeznacza na inwestycje w nieruchomości, cieplarnie oraz kluby MMA. Posiada też swoją wodę kolońską oraz współtworzy organizację GFC.

Wedle nieoficjalnych doniesień, do akcji Khabib Nurmagomedov powróci 19 września w walce wieczoru gali UFC 253 w Abu Zabi, gdzie skrzyżuje rękawice z tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply