UFC potwierdza walkę Hunt vs. Tybura na UFC FN 121 w Sydney


Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, UFC oficjalnie ogłosiło starcie Marcina Tybury z Markiem Huntem.

Organizacja UFC oficjalnie ogłosiła pojedynek Marcina Tybury (16-2) z Markiem Huntem (13-11-1), który najpierw zapowiedzieliśmy w obszernej analizie, a następnie jako pierwsi potwierdziliśmy.

Starcie będzie walką wieczoru gali UFC Fight Night 121, która odbędzie się 19 listopada w Sydney.
Pojedynek zapowiada się na piekielnie trudny dla naszego zawodnika. W stójce bowiem pomimo wyraźnej poprawy, jaką ostatnio prezentuje uniejowianin, karty rozdawać będzie najprawdopodobniej Samoańczyk, który na szermierce na pięści i kopnięcia zjadł przysłowiowe zęby. Polakowi mogą przydać się niesygnalizowane wysokie kopnięcie, z których chętnie ostatnio korzysta, ale presja ze strony Hunta może mocno utrudnić mu sprawę – także dlatego, że nasz zawodnik – pomimo iż lotny na nogach – nie jest specjalistą od utrzymywania rywali na końcach swoich pięści, a półdystans z Samoańczykiem to ogromne ryzyko.

Docelową płaszczyzną Tybura będzie zapewne parter, bo tam szczególnie z góry powinien mieć przewagę, ale o przewrócenie rywala i utrzymanie go na plecach łatwo nie będzie.

Za byłym pretendentem przemawia też lokalizacja gali oraz – jeśli walka utrzymywana będzie w stójce przez większość czasu – pięciorundowy dystans.

Z drugiej zaś strony – polski zawodnik będzie przygotowywał się do walki w Jackson-Wink MMA pod okiem między innymi geniusza taktyki Grega Jacksona, co może okazać się jego dużym atutem. Podobnie jak treningi na dużej wysokości, dzięki którym być może Polak poprawi aspekty kondycyjne. Warto też pamiętać, że Samoańczyk ma już na karku aż 43 lata i masę wojen za sobą.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcin Tybura – 2.50
Mark Hunt – 1.50

Rozpiska UFC Fight Night 121

Walka wieczoru

265 lbs: Mark Hunt (13-11-1) vs. Marcin Tybura (16-2)

Pozostałe

265 lbs: Tai Tuivasa (7-0) vs. Rashad Coulter (8-2)

*****

Conor McGregor przed walką z Floydem Mayweatherem Jr.: „Nate ważył 200 funtów, a ten człowiek waży 150”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!