
Typowanie KSW 110: Grzebyk vs. Tulshaev
Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali KSW 110: Grzebyk vs. Tulshaev, która odbędzie się w Rzeszowie.
Gala KSW 110: Grzebyk vs. Tulshaev rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00 na Canal+.
Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy BONUS DO 300 ZŁ WE FREEBETACH NA START. Szczegóły – tutaj.
Grafika przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznacza:
Ikona | Opis |
---|---|
![]() | Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra. |
![]() | Jestem mocno przekonany do swojego typu, choć... MMA! |
![]() | Mój faworyt powinien bez większych problemów wygrać. |
![]() | Na papierze mój faworyt ma więcej atutów - ale nie skreślam rywala. |
![]() | Walka spod znaku 50/50. |
Szczegółowe analizy video poniższych walk są też dostępne w nagraniu poniżej.
0:00 – Wstęp i zapowiedź nagrania
0:51 – Paiva vs. Makarowski
4:28 – Zając vs. Książkiewicz
7:37 – Łopaczyk vs. Fleminas
11:11 – Grzebyk vs. Tulshaev
15:28 – Zapowiedź kolejnego nagrania
70,3 kg: Welisson Paiva (12-3-2) vs. Mateusz Makarowski (13-7-1)
Kursy bukmacherskie: Welisson Paiva vs. Mateusz Makarowski 1.80 – 2.01
Intrygująco zapowiadające się starcie pomiędzy zawodnikami preferującymi ostrą szermierkę na pięści i kopnięcia. Który z nich zmuszony będzie do oddawania pola? Kto kogo przełamie?
Nie zdziwi mnie tutaj żaden wynik – może poza poddaniem – ale minimalnie więcej szans na zwycięstwo daję Mateuszowi Makarowskiemu. Jest bardziej doświadczony, posiada bogatszy arsenał, ma lepsze gabaryty, prawdopodobnie lepszą kondycję, a na ostrych jatkach zjadł zęby. Nawet mi jednak brew nie drgnie, jeśli młody rzeźnik z Brazylii – prawdopodobnie mający po swojej stronie przewagę ogniową – wyjdzie z tej walki obronną ręką.
Zwycięzca: Mateusz Makarowski przez decyzję (5.00)
Pewność typu:
93 kg: Sergiusz Zając (8-1) vs. Mariusz Książkiewicz (11-2)
Kursy bukmacherskie: Sergiusz Zając vs. Mariusz Książkiewicz 1.37 – 2.75
Sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. W płaszczyźnie kickbokserskiej – w każdy dystansie, czyli od długiego przez półdystans po klincz – karty powinien rozdawać rzeźniczo zawsze nastawiony i dysponujący świetnymi gabarytami Sergiusz Zając, którego arsenał uderzeń jest niezwykle bogaty. Spodziewam się ostrych ataków na doły Mariusza Książkiewicza.
Debiutujący nad Wisłą polski Kanadyjczyk swoich szans musi upatrywać w parterze, ewentualnie – choć tutaj z uwagi na łokcie i kolana Sergiusza ryzyko będzie większe – w klinczu. Pytanie jednak, czy przetrwa huraganowe ataki Zająca w pierwszej rundzie? Mając na uwadze, że na karku ma 36 lat i wraca po prawie półtorarocznej przerwie, prognozuję, że sztuka ta mu się nie uda.
Zwycięzca: Sergiusz Zając przez T/KO (2.30)
Pewność typu:
77,1 kg: Tymoteusz Łopaczyk (13-3) vs. Madars Fleminas (13-7)
Kursy bukmacherskie: Tymoteusz Łopaczyk vs. Madars Fleminas 1.44 – 2.79
Madars Fleminas walczy w specyficzny sposób – łamie rytm, jest w swoich poczynaniach elektryczny, nieprzewidywalny, atakuje z bocznych kątów. Wojaczka z nim do najłatwiejszych zadań nie należy. Nieprzypadkowo nigdy w karierze nie przegrał przez nokaut.
Rzecz jednak w tym, że Łotysz ma już na karku 37 lat – i lepszy nie będzie. Dwie ostatnie walki skończył na tarczy.
Walczący z odwrotnego ustawienia Tymoteusz Łopaczyk to dobrze poukładany, ciężkoręki bokser ze smykałką do kontruderzeń. Taki styl może idealnie pasować pod chaotycznego czasami Fleminasa, który okolicznościowo rusza na rywali z kombinacjami, okrutnie się odsłaniając. Scenariusza, w którym Łopaczyk funduje mu pierwszy w karierze nokaut, nie wykluczam.
Za bardziej prawdopodobny uznaję jednak taki, w którym Polak wygrywa na kartach sędziowskich, stójkę mieszając z obaleniami. Nie ulega bowiem wątpliwości, że Tymoteusz jest wszechstronniejszym zawodnikiem, który w walce na chwyty powinien wieść prym. Samo zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie do klatki, powinno mu zresztą ułatwić szermierkę na pięści i kopnięcia z Fleminasem.
Zwycięzca: Tymoteusz Łopaczyk przez decyzję (4.00)
Pewność typu:
80 kg: Andrzej Grzebyk (22-7) vs. Muslim Tulshaev (13-3)
Kursy bukmacherskie: Andrzej Grzebyk vs. Muslim Tulshaev 1.90 – 1.90
Muslim Tulshaev ma świetne warunki fizyczne, dobrze korzysta z prostych, ma niebezpieczny lewy sierp w kontrze oraz krótkie kombinacje, a do tego rąbie lowkingami, frontalami czy latającymi kolanami. Ponadto znajduje się w prawdziwym gazie. To dla niego prawdopodobnie najważniejsza walka w sportowej karierze – przepustka do sławy, pieniędzy i tytułów. Motywacji i determinacji mu nie zabraknie.
Rzecz jednak w tym, że Andrzej Grzebyk to zaprawiony w bojach weteran, który cały czas utrzymuje wysoką formę. Bardzo groźny w stójce, a do tego niezwykle wszechstronny. Gdy sytuacja tego wymaga, Andrzej potrafi przenosić walkę do parteru – a akurat defensywa zapaśnicza Czeczena do elitarnych zdecydowanie nie należy. Także pod kątem kondycyjnym Grzebykowi nic zarzucić nie można.
Istnieją oczywiście w przypadku Polaka pytania o jego mentalne podejście do walki – wraca wszak po ciężkiej mistrzowskiej porażce z Adrianem Bartosińskim. Dodatkowo, w starciu z Muslimem Tulshaevem fury do ugrania nie ma, a do stracenia bardzo dużo.
Rzeszowianin mierzył się jednak i pokonywał znacznie mocniejszych rywali niż Muslim Tulshaev. Jest niezwykle doświadczone i – co być może najważniejsze – wszechstronniejszy. Wygra na punkty.
Zwycięzca: Andrzej Grzebyk przez decyzję (4.50)
Pewność typu:
PODSUMOWANIE
Walka / kursy | Typ / pewność | Metoda |
---|---|---|
Grzebyk - Tulshaev 1.90 - 1.90 | Grzebyk![]() | DEC |
Łopaczyk - Fleminas 1.44 - 2.79 | Łopaczyk![]() | DEC |
Zając - Książkiewicz 1.37 - 2.75 | Zając![]() | TKO |
Paiva - Makarowski 1.75 - 2.05 | Makarowski![]() | DEC |
Bajor - Prasel 1.42 - 2.85 | Bajor![]() | TKO |
Bontorin - Yakymenko 1.40 - 2.90 | Yakymenko![]() | DEC |
Kacprzak - Charzewski 1.90 - 1.90 | Kacprzak![]() | DEC |
Dreczkowski - Tomasik 1.28 - 3.68 | Dreczkowski![]() | TKO |
Decowski - Górny 1.45 - 2.70 | Decowski![]() | TKO |
Blezień - Moisa 2.20 - 1.65 | Moisa![]() | DEC |
Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z BONUSEM DO 300 ZŁ WE FREEBETACH NA START
Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.