KSWPolskie MMA

Nie podoba się walka wieczoru KSW 78 pomiędzy Michałem Materlą i Kendallem Grove? Konkretny komentarz Macieja Kawulskiego!

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski odniósł się krótko acz konkretnie do krytyki, jaka spadła na organizację za zestawienie rewanżowego starcia Michała Materli z Kendallem Grove.
Kilka tygodni temu posypała się walka wieczoru styczniowej gali KSW 78, która odbędzie się 21 stycznia w Szczecinie. Pierwotnie wydarzenia miała zwieńczyć konfrontacja przebranżowionych niedawno na zawodników MMA Arkadiusza Wrzoska i Artura Szpilki.

Pięściarz z Wieliczki nabawił się jednak poważnego urazy kręgosłupa, będąc zmuszonym pójść pod chirurgiczny nóż. Pojedynek został odwołany.
Przez jakiś czas wydawało się, że być może w warszawski kickbokser pozostanie w daniu głównym, a organizatorzy wyszykują mu nowego przeciwnika, ale ostatecznie zapadły inne decyzje.

Kilka dni temu ogłoszono bowiem, że Arkadiusz Wrzosek powróci do akcji 25 lutego w ramach debiutanckiej gali KSW w Czechach, a konkretnie w Libercu. Nie ujawniono natomiast jeszcze nazwiska jego przeciwnika.

Do walki wieczoru styczniowej gali KSW 78 w Szczecinie desygnowano natomiast Michała Materlę i Kendalla Grove’a. Zestawienie to rewanżowe – pierwsza walka odbyła się 9 lat temu i po wojnie wygrał ją Polak – nie spotkało się jednak z najlepszym odbiorem wśród nadwiślańskich fanów.

O ile jeszcze postać Berserkera w walce wieczoru większych wątpliwości nie wzbudza – zwłaszcza że gala odbędzie się przecież w jego rodzinnym Szczecinie – to inaczej rzecz ma się w przypadku Hawajczyka. 40-letni już Da Spyder nie był bowiem widziany w formule MMA od ponad trzech lat, wojując na gołe pięści, gdzie przegrał dwa z trzech starć. W ostatnich sześciu latach wygrał tylko jeden pojedynek na zasadach MMA.I właśnie o krytyczne głosy pod adresem zestawienia rewanżu Michała Materli z Kendallem Grove dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty zapytał po sobotniej gali KSW 77 współwłaściciela organizacji Macieja Kawulskiego. Ten odniósł się do tematu ze spokojem.

– Byłem już tyle razy w życiu zjedzony przez Internet, że powinienem większości hejterom dobijać się niesmacznie – stwierdził. – Nie robi to już na mnie wrażenia.

– To znaczy, zawsze dajemy z siebie wszystko, zawsze staramy się wszystkich zadowolić, ale jak mówi stare ludowe porzekadło: wszystkich zadowolić się nie da.
Poniżej rozpiska gali XTB KSW 77 oraz cały wywiad z Maciejem Kawulski.

Rozpiska XTB KSW 78

Walka wieczoru

88,5 kg: Michał Materla (31-9) vs. Kendal Grove (24-18)

Karta główna

83,9 kg: Tomasz Romanowski (17-8) vs. Radosław Paczuski (5-0)
70,3 kg: Borys Mańkowski (22-10-1) vs. TBA
93 kg: Łukasz Sudolski (10-1) vs. TBA

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Back to top button