
UFC Perth: Ulberg vs. Reyes – wyniki i relacja na żywo od 1:00
Wyniki i relacja na żywo z gali UFC Fight Night: Ulberg vs. Reyes, która odbywa się w Perth.
Gala UFC Perth: Ulberg vs. Reyes rozpocznie się o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego od karty wstępnej na UFC Fight Pass.
Początek karty głównej przewidziano na 4:00 na Polsat Sport 1 i UFC Fight Pass.
Artykuły poświęcone gali:
Typowanie
Przegląd najciekawszych kursów
Niecodzienny przebieg miało starcie zaprawionego w bojach Neila Magny’ego (31-13) z faworyzowanym Jake’iem Matthewsem (22-8). W samej końcówce rundy pierwszej Australijczyk zaatakował ciasną gilotyną, a sędzia, sądząc, że Amerykanin stracił przytomność, przerwał walkę tuż przed syreną. Matthews zerwał się do świętowania, a Magny do protestowania. Widząc, że jednak Amerykanin nie stracił przytomności, sędzia zdanie zmienił, obwieszczając, że walka trwa nadal.
W drugiej odsłonie także Matthews rozdawał karty, dominując w obszarze parterowym. Nie był jednak w stanie skończyć Magny’ego. Zemściło się to w rundzie trzeciej, bo tamże słynący z żelaznej kondycji Amerykanin podkręcił tempo, trafiał coraz częściej, wywierał presję. W końcu porozbijanego i zmęczonego już Matthewsa złapał w ciasne brabo, zmuszając rywala do poddania walki.
OMFG!!! Neil Magny does it F*CKN AGAIN & Taps another rising STAR Jake Matthews in the Welterweight Division 👀😲🤷🏽♂️ #UFCPerth 🦘
Who should he fight next??? 🤔 pic.twitter.com/k49T3zkYVX
— MMA Homie Podcast (@theMMAhomies) September 28, 2025
Tom Nolan (10-1) i Charlie Campbell (9-3) stoczyli mocną, intensywną stójkową batalię, zakończoną w pierwszej rundzie.
Obaj zawodnicy korzystali z przebogatego arsenału, atakując ciosami, kopnięciami, kolanami, łokciami. Campbell masakrował prawą nogę odwrotnie ustawionego Nolana srogimi wewnętrznymi lowkingami, posyłając nawet w pewnym momencie Australijczyka na deski ciosami. Nie zszedł jednak za nim do parteru, choć w stójce przejmował stery walki w swoje ręce, spychając rywala do defensywy. Ten jednak cały czas pozostawał w grze, czając się na kontrujące kolana, łokcie.
Punktem zwrotnym okazała się soczysta obrotówka na korpus, jaką na koniec Nolan potraktował Campbella. Amerykanin wyraźnie odczuł kopnięcie, później uderzany jeszcze przez Australijczyka na doły kolanami z klinczu. Nolan dobrze rozrywał klincz z łokciami. W dystansie grzmotnął frontalem na korpus. Amerykanin starał się nadal wywierać presję, ale Nolan naruszył go ciosami. Campbell odpowiedział, ruszając na przeciwnika z sierpami, ale Australijczyk był szybszy, sprawniejszy, bardziej wyrachowany. Naruszył Campbella przy ogrodzeniu, zachodząc mu następnie za plecy, gdzie skończył walkę duszeniem.
TAKES HIM DOWN & EARNS THE SUBMISSION 😮💨
Tom Nolan digs deep to get the first round finish!
[ #UFCPerth | LIVE NOW on the @ESPN app ] pic.twitter.com/83ybSg60OK— UFC (@ufc) September 28, 2025
Tom Nolan wyśrubował w ten sposób swoją serię zwycięstw w UFC do czterech. Legitymuje się w oktagonie bilansem 4-1.
W wyróżnionej walce karty wstępnej Navajo Stirling (8-0) pokonał na pełnym dystansie Rodolfo Bellato (12-3-1). Pełna relacja z pojedynku – tutaj.
Debiutujący w oktagonie Cam Rowston (13-3) potrzebował pół rundy, aby pokonać przez techniczny nokaut Andre Petroskiego (13-5). Debiutujący w oktagonie Australijczyk posłał szarżującego Amerykanina na deski lewym sierpem w kontrze, a następnie wybroniwszy się w parterze przed próbami balachy, skończył Petroskiego uderzeniami z góry.
Cam Rowston with the first round TKO win over Andre Petroski! #UFCPerth pic.twitter.com/tVEprfWC7y
— FightPlug MMA (@fightplugau) September 28, 2025
Jamie Mullarkey (18-8) wygrał dwie pierwsze rundy walki z Rolando Bedoyą (14-5) – pierwszą w parterze, drugą w stójce, gdzie był nieco skuteczniejszy, nieustannie wplatając w swoje poczynania próby zapaśnicze, którymi utrudniał zadanie Peruwiańczykowi – a trzecią przetrwał, kończąc walkę ze sporymi obrażeniami, ale w glorii zwycięzcy w stosunku 3 x 29-28.
Josias Musasa (8-2) prezentował się wyraźnie lepiej od Colby’ego Thicknesse (8-1) na początku walki, rozdając karty w stójce, gdzie Australijczyk był zagubiony jak dziecko we mgle. Jednak gdy Thicknesse przeniósł walkę do parteru, dominował – mocno porozbijał bezradnego kompletnie Kongijczyka, w końcówce rundy szukając jeszcze duszenia bulldogiem.
W rundzie drugiej Musasa zaczął dobrze bronić się przed obaleniami Thicknesse, w stójce wyraźnie rozdając karty. Okopywał nogi Australijczyka, trafiał go ciosami. Thicknesse miotał się jak kompletny nowicjusz na nogach, choć był dłuższymi fragmentami unieruchomić Musasę na siatce.
Pierwsza połowa rundy trzeciej należała do Musasy, który wybronił się przed zapasami Thicknesse, w stójce rozbijając Australijczyka. Jednak w połowie rundy Thicknesse przeniósł walkę do parteru, od razu przedzierając się do dosiadu. Tam utrzymał się do końca walki, bijąc niezdolnego do wydostania się Musasę.
Sędziowie orzekli jednogłośnie w stosunku 3 x 29-28 o zwycięstwie Colby’eg Thicknesse.
W starciu dwóch debiutujących ciężkich Brando Pericić (5-1) w niespełna dwie minuty ciężko znokautował Elishę Ellisona (5-2). Pełna relacja z walki i nagranie nokautu – tutaj.
Wyniki UFC Perth
Walka wieczoru
205 lb: Carlos Ulberg (12-1) vs. Dominick Reyes (15-4)
Co-main event
205 lb: Jimmy Crute (13-4-2) vs. Ivan Erslan (14-5)
Karta główna
145 lb: Jack Jenkins (13-4) vs. Ramon Taveras (10-3)
170 lb: Neil Magny (31-13) pok. Jake’a Matthewsa (22-8) przez poddanie (brabo), R3, 3:08
155 lb: Tom Nolan (10-1) pok. Charliego Campbella (9-3) przez poddanie (RNC), R1, 4:08
Karta wstępna
205 lb: Navajo Stirling (8-0) pok. Rodolfo Bellato (12-3-1) jednogłośną decyzją (2 x 30-27, 29-28)
185 lb: Cam Rowston (13-3) pok. Andre Petroskiego (13-5) przez TKO (lewy sierp i GNP), R1, 2:41
155 lb: Jamie Mullarkey (18-8) pok. Rolando Bedoyę (14-5) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
135 lb: Colby Thicknesse (8-1) pok. Josiasa Musasę (8-2) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
135 lb: Michelle Montague (7-0) pok. Luanę Carolinę (11-5) jednogłośną decyzją (29-26, 30-25, 30-26)
265 lb: Brando Pericić (5-1) pok. Elishę Ellisona (5-2) przez KO (łokcie i GNP), R1, 1:55
115 lb: Alexia Thainara (13-1) pok. Lomę Lookboonmee (10-4) jednogłośną decyzką (3 x 30-27)
Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z BONUSEM DO 300 ZŁ WE FREEBETACH NA START
Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.