
Dan Hooker chce kolejnego zapaśnika: „Moja walka z Gamrotem była ekscytująca, bo byłem w stanie wracać na nogi”
Wysoko mierzy Dan Hooker! Nowozelandczyk celuje w eliminator do pojedynku o tytuł mistrzowski wagi lekkiej UFC.
Jeszcze kilka dni temu Dan Hooker snuł wizję pójścia w bitewne tany ze zwycięzcą starcia o pas pas BMF pomiędzy Maxem Hollowayem i Dustinem Poirierem, ale zdając sobie być może sprawę, że szanse na to nikłe, skierował swój wzrok w innym kierunku. Dziś na jego celowniku znajduje się… Arman Tsarukyan!
Nowozelandczyk nie był widziany w akcji od sierpnia ubiegłego roku, gdy pokonał niejednogłośnie Mateusza Gamrota, torując sobie drogę do pojedynku z Justinem Gaethje. Nigdy jednak naprzeciwko Amerykanina w oktagonie nie stanął, bo w drodze do walki ponownie pogruchotał dłoń, będąc zmuszonym do wycofania się z zawodów.
Przeszedłszy dwie operacje, Hangman powoli sposobi się do powrotu, o czym opowiedział w rozmowie z MMAJunkie.com.
– Myślę, że będę zdrów na październik lub listopad – powiedział. – Wydaje mi się, że Gaethje będzie czekał na kolejny titleshot. Głupio postąpiłby, gdyby wyszedł i walczył z kolejnym zawodnikiem, choć to właśnie sprawia, że ta kategoria jest teraz tak ciekawa. Tytuł przechodzi z rąk do rąk i w najbliższych miesiącach będzie się tutaj dużo działo . Jest dobrze.
Kilka dni temu wspomniany Arman Tsarukyan nieoczekiwanie zaatakował Dana Hookera, czym jednak Nowozelandczyk w ogóle się nie przejął. Ba! Chętnie wykorzysta ten atak, aby położyć medialne fundamenty pod konfrontację z Ormianinem.
– Arman mnie wyzywał, a to walka o pretendenta – powiedział Dan. – Nikt nie lubi gościa, więc chętnie wbiłbym mu zęby do środka.
Hooker zdaje sobie w pełni sprawę, że gdyby doszło do jego walki z Tsarukyanem, ponownie musiałby zaprząc do działania swoje defensywne zapasy, ale jak podkreślił, nie ma z tym żadnego problemu.
– Mam wy***ane – powiedział. – Moja walka z Gamrotem była ekscytująca, bo byłem w stanie wracać na nogi. Jeśli potrafią cię przewracać i trzymać na dole, robiąc nudną walkę, to wina leży po twojej stronie. Jednak moje antyzapasy są na wysokim poziomie, więc ludzie nie są w stanie utrzymać mnie na dole. Wracam na nogi i tam daję ekscytujące walki.
Dan Hooker jest obecnie sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu i może pochwalić się serią trzech zwycięstw.
Poniżej omówienie sytuacji w wadze lekkiej UFC.
Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ
Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.