
Robert Whittaker przenosi się do kategorii półciężkiej, ujawnia szaloną wagę na co dzień
Robert Whittaker podjął decyzję – kolejną walkę stoczy w wadze półciężkiej. Ma na oku konkretny termin oraz wstępny zarys dot. rywala.
Klamka zapadła – były mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker przenosi się do kategorii półciężkiej.
Australijczyk od kilku miesięcy przebąkiwał o możliwej migracji do 205 funtów, ale nie składał żadnych deklaracji. Właśnie się to jednak zmieniło, gdy zawitał na kanał Submission Radio.
– Tak, spróbuję – zakomunikował. – Wiem, że jest wielu wątpiących, dużo głosów w Internecie, że jestem za mały i tak dalej. Cicho tam, gałgany! Chcę spróbować.
– Jestem na ostatniej prostej swojej kariery, więc muszę tego spróbować, zamiast ciągle zastanawiać się, co by było, gdyby.
Wojujący lata temu nawet w kategorii półśredniej Żniwiarz uważa, że katorżnicze ścinanie wagi do 185 funtów mogło odbijać się na jego dyspozycji w oktagonie. W dywizji półciężkiej będzie czuł się naturalniej.
35-latek zdaje sobie sprawę, że pod kątem wzrostu i zasięgu ramion ustępował będzie prawdopodobnie wszystkim rywalom z dywizji półciężkiej, ale wagowo? Niekoniecznie. Jak bowiem zdradził, na co dzień, gdy nie trenuje intensywnie, waży około 107-108 kilogramów.
Robert Whittaker przegrał dwie ostatnie walki, ulegając jeszcze w 2024 roku przez poddanie Khamzatowi Chimaevowi oraz w zeszłym roku niejednogłośną decyzją Reinierowi de Ridderowi. Wypadł tym samym z rozgrywki o najwyższe laury w 185 funtach.
W wadze półciężkiej chciałby zadebiutować w czerwcu. Jest to dla niego idealny termin, aby przygotować się do debiutu w nowej dywizji, nabrać nieco mięśni.
Australijczyk nie ma na oku żadnego konkretnego przeciwnika z 205 funtów, ale jest przekonany, że swoimi dotychczasowymi dokonaniami zapracował sobie na to, aby skrzyżować rękawice z przeciwnikiem z Top 10.
Poniżej podsumowanie UFC Houston.
Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z BONUSEM DO 300 ZŁ WE FREEBETACH NA START
Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.




