Zabit Magomedsharipov: „Stoczyłem dopiero dwie walki, a już pięciu rywali odmówiło mi starcia”


Świetnie rokujący Zabit Magomedsharipov zdradził nazwiska pięciu rywali, którzy mieli odrzucić propozycję walki z nim na galę UFC 223.

Od dłuższego już czasu tajemnicą poliszynela było, że Zabit Magomedsharipov (14-1) szykowany jest do występu podczas zaplanowanej na 7 kwietnia gali UFC 223 w Brooklynie, gdzie zamieszkuje duża populacja Rosjan.

Wygląda jednak na to, że matchmakerzy UFC mają poważne problemy ze znalezieniem rywala dla 26-letniego Dagestańczyka. Jeśli bowiem mu wierzyć, to starcia z nim odmówiło już pięciu zawodników – Myles Jury, Arnold Allen, Yair Rodriguez, Andre Fili i Artem Lobov, choć akurat ten ostatni podobno do walki był gotowy.

Stoczyłem dopiero dwie walki w UFC, a już pięciu rywali odmówiło mi walki na 7 kwietnia, wliczając w to Mylesa Jury’ego, Arnolda Allena, Yaira Rodrigueza, Andrego Filiego. Jedynym, który zaakceptował, był Artem Lobov, ale jego trenerzy odmówili. Nikogo nie chcę obrażać, ale po prostu chcę walczyć. Zadzwońcie proszę do Seana Shelby’ego.
Niepokonany od prawie pięciu lat były mistrz kategorii piórkowej ACB w debiucie w oktagonie amerykańskiego giganta poddał Mike’a Santiago, by następnie ten sam los zafundować Sheymona Moraesa. W obu pojedynkach wyglądał doskonale.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 – podsumowanie UFC 221


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Warto dodać, że po paru minutach w kolejnym tweecie zaprosił Lobova do walki w Bostonie :)

  2. 


  3. kalkulatory :(


  4. 


  5. Zawodnicy, którym odmawiają walki powinni być wyżej w rankingu. Gdyby Zabita umieścić w top15, to od razu pewnie Jury, Fili, Yair i Allen zgodziliby się na walkę. Bo co, bo Zabit nie zasłużył? Nigdy nie zasłuży, bo dobrzy zawodnicy będą odmawiać walki z nim. Do gali pozostało ledwie 6 tygodni, a on nadal bez rywala.