Wyniki UFC on FOX 26: Glover Teixeira ubija Mishę Cirkunova – video

Glover Teixeira ubił uderzeniami z góry Mishę Cirkunova podczas gali UFC on FOX 26 w Winnipeg.

Glover Teixeira (27-6) miał na początku starcia z Mishą Cirkunovem (13-4) sporo problemów na nogach, ale gdy przeniósł walkę do parteru, szybko rozbił rywala w pył w Winnipeg na otwarcie karty głównej gali UFC on FOX 26.

Pierwsze dwie minuty walki należały do Cirkunova, który był znacznie aktywniejszy i agresywniejszy w stójce, kilka razy dosięgając powolnego Brazylijczyka szybkimi kombinacjami. Jednak po dwóch minutach walka trafiła do klinczu, a tam Teixeira złapał podwójne podchwyty i świetnie wyhaczył Łotysza. Tam szybko zaszedł mu za plecy, by następnie trafić do jego dosiadu. Cirkunov ponownie oddał jednak plecy, próbując ratować się przed uderzeniami, ale Teixeira rozpłaszczył go na brzuchu, kanonadą z góry zmuszając sędziego do przerwania walki.

Po walce 38-letni Brazylijczyk wyraził gotowość do pójścia w tany z mistrzem kategorii półciężkiej Danielem Cormierem.

Dla Cirkunova jest to natomiast druga porażka z rzędu przez nokaut w pierwszej rundzie.