Wyniki UFC 218: w cieniu kontrowersji Abdul Razak Alhassan ubija Sabaha Homasiego – video

Abdul Razak Alhassan pokonał przez techniczny nokaut Sabaha Homasiego podczas gali UFC 218, ale przerwaniu walki towarzyszyły spore kontrowersje.

Abdul Razak Alhassan (8-1) i Sabah Homasi (11-7) dali niesamowite widowisko podczas swojej walki w Detroit na UFC 218, w głębokim poważaniu mając elementy defensywne i zamiast tego koncentrując się na niezmąconej niczym ofensywie. Ostatecznie ten pierwszy skończył z tarczą, ale wydaje się, że sędzia przerwał pojedynek przedwcześnie.

Obaj zawodnicy od samego początku wdali się w piekielnie oktagonowe tany, wymieniając się nieprawdopodobnymi ciosami i starają się pourywać sobie nawzajem głowy. Homasi rozpoczął od potężnych kopnięć na wysokości łydki, potem dokładając też potężne prawy. Alhassan również jednak odgryzał mu się lowkingami, potem w kontrze naruszając nawet rywala. Alhassan podkreślił temp, serią soczystych ciosów rzucając przeciwnika na siatkę. Tam w klinczu próbował kontynuować ofensywę, ale zainkasował dwa potężne kolana na korpus i walka wróciła na środek oktagonu.

Alhassan poszukał ponownie klinczu, ale próbując łapać tajską klamrę, zainkasował kilka bomb, które posłały go na deski. Tam Homasi zdzielił go jeszcze serią srogich łokci, ale Abdul zdołał wstać, wciskając rywala do siatki. Tam jednak zainkasował kilka kolejnych kolan na korpus, a po krótkiej kotłowaninie był nawet o włos od zajęcia pleców rywala w parterze – ale z sobie tylko znanego powodu tego nie uczynił. Ponownie wbił Homasiego w siatkę, potem na chwilę go przewracając w kontrze na kolejne kolano. Wymienili się jeszcze raz kolanami, a potem Alhassan cofnął się o pół metra – i obaj rozpuścili ręce w szalonych wymianach, kompletnie nie zważając na defensywę. W pewnej chwili Homasi, który zainkasował jednak więcej czystych uderzeń, spróbował zejść do nóg rywala, ale w drodze na dół zainkasował cios – runął na deski, ale od razu chwycił nogę Alhassana, szukając sprowadzenia. Sędzia Herb Dean przerwał jednak walkę, wywołując ogromne protesty ze strony przegranego.

Alhassan wraca w ten sposób na zwycięskie tory po ostatniej porażce z Omarim Akhmedovem, jednocześnie zwyciężając drugą z trzech dotychczasowych walk w UFC. Dla Homasiego jest to natomiast druga przegrana w drugim występie dla Dany White’a i spółki.