UFC zorganizuje galę w Rosji


Największa organizacja MMA na świecie we wrześniu tego roku po raz pierwszy zawita do Rosji, organizując galę w Moskwie.

Stało się! We wrześniu tego roku UFC zorganizuje swoją pierwszą galę w Rosji, o czym doniósł dziennikarz Denis Geyko z RT.com.

Gala odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Moskwie, który może pomieścić 35 tys. fanów. UFC zarezerwowało dwie daty – 14 i 15 września.
Kilka dni temu największy obecnie rosyjski zawodnik Khabib Nurmagomedov kusił wielkim ogłoszeniem i niewykluczone, że była nim właśnie organizacja gali w Rosji, a nie jak pierwotnie zakładano zestawieniu mu kolejnej walki.

Sternik UFC Dana White już od kilku miesięcy kusił zorganizowaniem gali w Rosji, przekonując nawet, że największa obecnie gwiazda MMA Conor McGregor marzy o walce ze wspomnianym Dagestańskim Orłem właśnie w Rosji.

Nie wiadomo jednak, czy Nurmagomedov – którego obecność na wrześniowej gali w Moskwie wydaje się naturalna i oczywista – będzie czekał tak długo. Wielokrotnie bowiem powtarzał, że chciałby w tym roku stoczyć trzy walki. Pierwszą do maja – wówczas rozpoczyna się Ramadan – drugą właśnie w okolicach września i ostatnią w grudniu.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!