M-1 GlobalPolskie MMAWiadomości MMA

Tybura broni pasa w Rosji!

Marcin Tybura obronił pas mistrzowski kategorii ciężkiej, pokonując na gali M-1 Challenge 61 Ante Deliję.

Marcin Tybura (13-1) pokonał Chorwata Ante Deliję (14-3) na gali M-1 Challenge 61 – Battle of Narts 2, drugi raz w swojej karierze broniąc pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej.

Po nieco ponad dwóch minutach walki toczonej w stójce Delija zaatakował naszego zawodnika niskim kopnięciem, ale Tybura przytomnie uniósł nogę, blokując je i doprowadzając tym samym do złamania kości piszczelowej Chorwata. Sędzia błyskawicznie przerwał pojedynek, zanim Polak ruszył na pretendenta z ciosami.

Powtórka całej akcji

Dla Tybury jest to siódme zwycięstwo pod banderą największej rosyjskiej organizacji. Przegrał jedynie w starciu ze Stephanem Puetzem, którego stawką nie był pas mistrzowski.