Tim Means i Humberto Bandenay wchodzą w charakterze zastępstw na galę UFC Fight Night 121 w Sydney


Rywalem Belala Muhammada podczas listopadowej gali UFC Fight Night 121 w Australii będzie Tim Means, a Alex Volkanovski pójdzie w bój z Humberto Bandenay’em.

Dwaj zawodnicy, którzy pozostawali bez partnerów do tańca podczas zaplanowanej na 19 listopada gali UFC Fight Night 121 w Sydney, poznali nazwiska nowych rywali.

W kategorii piórkowej z awizowanym już wcześniej na galę Alexem Volkanovskim (15-1), który wygrał dwa pierwsze starcia w oktagonie, a miał się bić z kontuzjowanym ostatecznie Jeremym Kennedym, rękawice skrzyżuje Humberto Bandenay (14-4), który w debiucie popisał się kapitalnym nokautem, usypiając Martina Bravo. O zestawieniu poinformował portal BJPenn.com.

W stójce to mający przewagę warunków fizycznych Peruwiańczyk powinien mieć przewagę, ale w starciu z agresywnie nastawionym zapaśnikiem w osobie Australijczyka czeka go piekielnie trudne zadanie. Jeśli nie będzie w stanie utrzymywać dystansu – a będzie o to trudno – czeka go mnóstwo klinczu, zapasów i pracy z pleców, a tam przewaga powinna należeć do Volkanovskiego.

Przewidywany kursy bukmacherskie:

Alex Volkanovski – 1.40
Humberto Bandenay – 2.80
Z kolei rywalem rozpędzonego dwoma wiktoriami Belala Muhammada (12-2), który pierwotnie miał walczyć z Jesse Taylorem (wpadł na dopingu), będzie Tim Means (27-8-1), który wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków. O walce poinformował portal MMA-Today.com.

Muhammad posiada całkiem przyzwoite umiejętności kickbokserskie, ale swoich szans w starciu z dysponującym doskonałymi warunkami fizycznymi, agresywnie nastawionym i lubującym się w wywieraniu ostrej presji Meansem będzie prawdopodobnie musiał poszukać w zapasach i pracy z góry. Zadanie łatwe jednak nie będzie, o czym przekonał się ostatnio lepszy od Muhammada zapaśnik w osobie Alexa Garcii.

Przewidywany kursy bukmacherskie:

Belal Muhammad – 2.35
Tim Means – 1.55

Rozpiska UFC Fight Night 121

Walka wieczoru

265 lbs: Fabricio Werudm (22-7-1) vs. Marcin Tybura (16-2)

Pozostałe

125 lbs: Joanna Calderwood (11-3) vs. Bec Rawlings (7-6)
265 lbs: Tai Tuivasa (7-0) vs. Rashad Coulter (8-2)
170 lbs: Belal Muhammad (12-2) vs. Tim Means (27-8-1)
145 lbs: Alex Volkanovski (15-1) vs. Humberto Bandenay (14-4)
125 lbs: Ryan Benoit (9-5) vs. Ashkan Mokhtarian (13-2)
115 lbs: Alex Chambers (5-3) vs. Nadia Kassem (4-0)
185 lbs: Elias Theodorou (13-2) vs. Daniel Kelly (13-2)
125 lbs: Eric Shelton (10-4) vs. Jenel Lausa (7-3)

*****

Marcin Tybura o walce z Fabricio Werdumem: „Miała być wielka walka, a jest nawet jeszcze większa”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Łatwa walka dla Meansa.