Rose Namajunas: „Jej rywalki przegrywały walki, zanim w ogóle się rozpoczęły”


Rose Namajunas opowiada o swojej najbliższej rywalce, Joannie Jędrzejczyk, z którą skrzyżuje pięści podczas listopadowej gali UFC 217 w Madison Square Garden.

Rose Namajunas to ciekawy przypadek – Amerykanka czasami zachowuje się w oktagonie, jak i poza nim jak chłodna, wyrachowana profesjonalistka, której obce są jakiekolwiek uczucia, ale nie raz, nie dwa widzieliśmy ją już w zupełnie odmienny nastroju – mocno poruszoną, niepewną.

Przed największym sportowym wyzwaniem w karierze – bo takowym z pewnością będzie walka o złoto kategorii słomkowej z dominującą w dywizji od kilku lat Joanną Jędrzejczyk, do której dojdzie 4 listopada podczas nowojorskiej gali UFC 217Thug Rose zapowiada jednak twarde podejście.

Myślę, że jej rywalki przegrywały te pojedynki, zanim w ogóle się zaczęły.

– oceniła poprzednie przeciwniczki Jędrzejczyk Amerykanka w rozmowie z FloCombat.com.

Widać to cały czas na przykładach najlepszych zawodników na świecie. Mają w sobie coś, co przeraża innych i nie ma w tym przypadku. Nie chodzi o to, że bawią się tylko w jakieś mentalne gierki. Potrafią to wręcz wyczuć. Nie patyczkują się. Myślę, że wiele rywalek, z którymi się mierzyła – nie wszystkie, ale wiele – lękało się jej i było to widać.

Po raz pierwszy obie zawodniczki spotkały się twarzą twarz podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej i pomimo prowokacji ze strony Jędrzejczyk Namajunas pozostała niewzruszona, przez cały staredown bez jednego choćby ruchu czy nawet mrugnięcia okiem wpatrując się beznamiętnym wzrokiem w mistrzynię.
Dla 25-letniej Amerykanki listopadowe starcie o pas mistrzowski UFC będzie już drugim w karierze. Pierwsze stoczyła w grudniu 2014 roku, podczas finałowej gali TUF 20 przegrywając przez poddanie z Carlą Esparzą. Trzema kolejnymi zwycięstwami utorowała sobie jednak z powrotem drogę w okolice walki o tytuł, ale na jej drodze stanęła Karolina Kowalkiewicz, pokonując Amerykankę niejednogłośną decyzją.

Efektownym rozbiciem i poddaniem Michelle Waterson podczas kwietniowej gali UFC on FOX 24 Rose Namajunas zagwarantowała sobie jednak walkę o złoto z polska mistrzynią.

Z całą pewnością jestem najbardziej kompletną zawodniczką, z jaką kiedykolwiek walczyła. Wykorzystam to.

– oceniła pretendentka.

Mam doświadczenie z poprzedniej walki o pas, które również wykorzystam. Mam wiele rzeczy po swojej stronie.

*****

Tony Ferguson: „Jestem jak puszka Pandory, a Conor nie wie, jak się zabrać do tego gówna”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!