Rankingi UFC – GSP wyprzedza Conora McGregora


Organizacja UFC zaprezentowała rankingi wszystkich kategorii wagowych oraz P4P zaktualizowane po sobotniej gali UFC Fight Night 120 w Norfolk.

Nie obyło się bez kilku roszad w rankingu P4P, gdzie najwyraźniej dziennikarzom odpowiedzialnym za ustalanie kolejności nie przypadły do gustu piątkowe wybryki Conora McGregora, który stracił 2. miejsce na rzecz Georgesa Saint-Pierre’a.

15. pozycję w rankingu utrzymała Joanna Jędrzejczyk.
Największy awans w najnowszej aktualizacji zanotował Marlon Moraes, który w sobotę wypunktował Johna Dodsona. Brazylijczyk przesunął się z miejsca 9. na miejsce 7. Jego krajan Raphael Assuncao, który ubił Matthewa Lopeza, awansował do czołowej trójki, wyrzucając poza nią Jimmiego Riverę.

W kategorii lekkiej Dustin Poirier, który w walce wieczoru pokonał Anthony’ego Pettisa, przesunął się na 7. pozycję. Na 14. miejscu do Top 15 ponownie zawitał natomiast James Vick.

Z kolei w kategorii półśredniej coraz wyżej w rankingach pną się – bez wyraźnej przyczyny, bo w ten weekend nie walczyli – Raphael dos Anjos i Darren Till. Brazylijczyk awansował na 4. miejsce, Brytyjczyk – na 7.

W limicie 185 funtów miejscami zamienili się Vitor Belfort i Uriah Hall, którzy skrzyżują pięści podczas styczniowej gali UFC Fight Night 124.

Krzysztof Jotko pozostał na 13. pozycji.

Do czołowej piętnastki kategorii półciężkiej powrócił Jared Cannonier, który w grudniu podczas gali UFC on FOX 26 stanie w szranki z nadal okupującym 14. miejsce Janem Błachowiczem.

Wreszcie w kategorii ciężkiej miejscami zamienili się Andrei Arlovski i Junior Albini, co wynika oczywiście z sobotniego zwycięstwa tego pierwszego.

Marcin Tybura nadal jest sklasyfikowany na 8. pozycji.

Pełne rankingu dostępne tutaj.

*****

Colby Covington i inni zawodnicy UFC typują walkę Tybura vs. Werdum: „Lubię go, to cholernie porządny gość”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Jakbym się miał doszukiwać jakiejś kary dla McGregora za akcję z Bellatora to byłoby właśnie to :)

  2. 


  3. Rankingi UFC są ustawiane przez dziennikarzy - oczywiście często włażącym w dupę UFC - ale wątpię, by zrobili to pod jakimkolwiek naciskiem Zuffy WME :P