Pojedynek Adama Wieczorka z Anthonym Hamiltonem usunięty z rozpiski UFC Gdańsk, przełożony na galę w Sydney


Adam Wieczorek i Anthony Hamilton ostateczne nie pójdą na pięści w trójmiejskiej Ergo Arenie podczas gali UFC Fight Night 118.

Najpierw „względy bezpieczeństwa” spowodowane obecnością chuliganów Lechii Gdańsk na oficjalnej ceremonii ważenia przed galą UFC Fight Night 118 w Gdańsku doprowadziły do decyzji organizatorów o niepojawieniu się na scenie Adama Wieczorka – kibica Ruchu Chorzów – i jego rywala Anthony’ego Hamiltona, ale okazuje się, że na tym się nie skończyło.

Kilka godzin później organizacja UFC w lakonicznej informacji odwołała bowiem starcie obu zawodników, przekładając je na zaplanowaną na 19 listopada galę UFC Fight Night 121 w Sydney, nie podając żadnego uzasadnienia takiej decyzji.

Tajemnicą poliszynela wydaje się jednak powód, dla którego zdecydowano się odwołać walkę Siwego w Gdańsku.
Przypomnijmy, że chorzowianin pierwotnie miał zadebiutować w lipcu, podczas gali UFC 214 mierząc się z Dmitry’em Smolyakovem, ale pojedynek przełożono właśnie na UFC w Gdańsku z powodu kontuzji Rosjanina. Ten jednak na kilkanaście dni przed galą wypadł z walki ponownie, a w jego miejsce wszedł Anthony Hamilton, z którym ostatecznie – jeśli w Sydney nie pojawi się grupa chuliganów Lechii – zmierzy się 19 listopada.

*****

Kompendium wiedzy – UFC Gdańsk


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!