Peter Sobotta wraca do oktagonu


Świetnie radzący sobie ostatnio Peter Sobotta już niebawem powróci do oktagonu UFC, aby do trzech wyśrubować swoją serię zwycięstw.

Peter Sobotta (17-5-1) ogłosił podpisanie kontraktu na kolejną walkę pod banderą amerykańskiego giganta.

Dziś podpisałem kontrakt na swój kolejny pojedynek. Jestem bardzo zadowolony, że moja ręka tak szybko została wyleczona! Wracam do 100-procentowego treningu pod walkę i już teraz czuję się dobrze. Teraz mam kilka miesięcy, aby przygotować się do kolejnego kroku w swojej drodze na szczyt. Bądźcie czujni.

30-letni zawodnik był ostatnio widziany w akcji podczas majowej gali UFC Fight Night 109 w Sztokholmie, gdzie w świetnym stylu rozprawił się z Benem Saundersem, ostatecznie ubijając go w drugiej rundzie. W ten sposób odniósł drugie z rzędu – i czwarte w ostatnich pięciu występach – zwycięstwo w oktagonie. Dzięki temu znajduje się prawdopodobnie o krok od awansu do czołowej piętnastki kategorii półśredniej.
Póki co nie wiadomo, kiedy i z kim zmierzy się Sobotta, ale można przypuszczać, że dojdzie do tego na jednej z europejskich gal. W lutym UFC zagości w Liverpoolu, a w marcu w Londynie.

*****

Frankie Edgar zdradza kontuzję, która wykluczyła go z walki z Maxem Hollowayem


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!