Norman Parke: „Mógłbym walczyć z Borysem, bo ten gość naprawdę wychodzi się bić”


Norman Parke koncentruje teraz swoją uwagę na Mateuszu Gamrocie, z którym stanie w szranki podczas gali KSW 40 w Dublinie, ale po głowie chodzi mu też inne nazwisko.

W maju podczas historycznej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym w Warszawie zawiesił mistrzowi kategorii lekkiej Mateuszowi Gamrotowi poprzeczkę niezwykle wysoko, zmuszając polskiego zawodnika do maksymalnego wysiłku. Ostatecznie jednak skończył na tarczy, przegrywając jednogłośna decyzją sędziowską, z która zresztą po dziś dzień się nie zgadza.

Przed zaplanowanym na KSW 40 w Dublinie rewanżem Norman Parke nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że zafunduje Gamerowi pierwszą w karierze porażkę, rozsiadając się na tronie kategorii lekkiej.

Jak przyznał w podcaście MMANews Live #24, nie jest typem zawodnika, który wybiegałby zbyt daleko w przyszłość, ale ma już pewien pomysł odnośnie pierwszej walki po zdobyciu złota – co traktuje w charakterze pewnika.

Jeśli wygram tutaj pas, to nie jestem pewien, czy KSW by się na to zgodziło, ale wziąłbym chętnie walkę w kategorii półśredniej. Żaden problem.

– stwierdził Irlandczyk z Północy, a podpytany, czy nie miałby nic przeciwko konfrontacji z kolegą Mateusza Gamrota, mistrzem 77 kilogramów Borysem Mańkowskim, nie pozostawił wątpliwości.

Mógłbym bić się z Borysem – na 100%! W umownej wadze albo w kategorii półśredniej, na 100%. Żaden problem! Do tej walki mogłoby dojść, żaden problem. Bo wiem, że ten gość naprawdę wychodzi się bić – i to mi się podoba. Gość jest silny jak tur, agresywny i wychodzi się bić. Chciałbym takiej walki.
W żadnej mierze nie znaczy to jednak, że Parke lekceważy Gamrota. Pomimo tego, że jest pewny zwycięstwa, podchodzi do walki poważnie.

Nie wybiegam jednak zbyt daleko w przyszłość. Wiem, że mam teraz robotę do wykonania.

– powiedział.

To będzie dobra, czysta walka. Mam tylko nadzieję, że wyjdzie się bić – to jedyne, na co liczę.

*****

Nasrat Haqparast: „Marcin Held to bardzo dobry grappler, ale…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!  


 1. Spryciula, obstawiam, że doskonale zna sytuację w Ankosie (Borys odszedł, Gmarot niby jest na zdjęciach, nie wiadomo ocb) i postanowił wbić kolejną szpilę Gamrotowi.


 2. 


 3. Spryciula, obstawiam, że doskonale zna sytuację w Ankosie (Borys odszedł, Gmarot niby jest na zdjęciach, nie wiadomo ocb) i postanowił wbić kolejną szpilę Gamrotowi.

   

   

  W tym wywiadzie (większą relację zrobię później) Parke mówił więcej o Gamrocie i Ankosie, przekonując, że słyszał, że Mateusz jest tam "więziony" itd.


 4. 


 5. Rzuć link pls:)


 6. 


 7. Rzuć link pls:)

   

   

  Ale nie pamiętam, w której minucie :/


 8. 


 9. A nie doczytałem, że chodzi o podcast, to ja poczekam na relację :D