UFCWiadomości MMA

McGee vs. Alexandre Jr. na UFC 194

Powracający po długiej absencji Amerykanin zmierzy się z brazylijskim karateką.

Świat być może zapomniał już o Courcie McGee (16-4) ze względu na jego bardzo długą przerwę spowodowaną w dużej mierze kontuzjami, ale ostatnio widziany w 2013 roku Amerykanin powraca, aby zmierzyć się z Marcio Alexandre Juniorem (12-2).

Obaj zawodnicy wracają po porażkach. Ciąg zwycięstw McGee został przerwany na skutek decyzji dla Ryana LaFlare, natomiast Brazylijczyk przegrał obie swoje walki w UFC. Ostatnio uległ Timowi Meansowi. O uratowanie swojej kariery w organizacji zawalczy na gali UFC 194.

McGee to zawodnik, który wywodzi się z zapasów oraz karate. Jego intensywny styl walki nie przekłada się na ranienie rywali, ale pozwala ich tłamsić dzięki dobrej kondycji Courta oraz zyskiwać przychylność sędziów – między innymi w ten sposób półśredni wygrał bliską, niejednogłośną decyzją z robiącym obecnie furorę Robertem Whittakerem. Nie wiadomo oczywiście, w jaki sposób zaprezentuje się po tylu miesiącach poza oktagonem.

Lyoto to ktoś, kto nade wszystko preferuje kopnięcia, dzięki którym rani swoich oponentów. W UFC pojawił się dzięki brazylijskiej edycji The Ultimate Fightera – w finale poddał go Warlley Alves. Zejście do niższej kategorii wagowej nie przyniosło niestety zwycięstwa, choć w walce z reprezentującym całkiem dobre umiejętności Meansem Marcio miał pewne przebłyski.

Faworytem konfrontacji wydaje się być Amerykanin ze względu na jego nieugiętość i umiejętność wyprowadzania dużej ilości ciosów przez cały czas trwania starcia – dla potrzebującego okazji i pewnego spokoju do wymierzania silnych kopnięć Brazylijczyka zapowiada się trudny pojedynek z siedzącym na nim cały czas rywalem. Wprawdzie McGee raczej nie będzie zadawał tak mocnych ciosów jak Means, ale jego presja będzie większa, a także może straszyć przeciwnika obaleniami.