Krzysztof Jotko vs. Uriah Hall na UFC Fight Night 116


UFC powraca do starcia Krzysztofa Jotko z Uriahem Hallem – do polsko-jamajskiego pojedynku dojdzie podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 116.

Krzysztof Jotko (19-2) w swojej kolejnej walce w oktagonie skrzyżuje rękawice z Uriahem Hallem (12-8). Obaj zawodnicy staną oko w oko 16 września podczas gali UFC Fight Night 116 w Pittsburghu, a pojedynek oficjalnie ogłoszono podczas transmisji z gali UFC on FOX 25.
Polski zawodnik był ostatnio widziany w akcji podczas majowej gali UFC 211 w Dallas, gdzie David Branch niejednogłośną decyzją przerwał jego serię pięciu kolejnych wiktorii. Wcześniej Jotko pokonywał między innymi Thalesa Leitesa czy Tamdana McCrory’ego.

Jamajczyk nie wygrał pojedynku od września 2015 roku, gdy niespodziewanie znokautował Gegarda Mousasiego. Trzy następne starcia kończył jednak na tarczy – najpierw wypunktował go Robert Whittaker, następnie ubijali go Derek Brunson i wspomniany Mousasi w rewanżu.

W stójce Jotko będzie musiał mieć się na baczności, bo Hall bywa nieobliczalny i w każdej chwili potrafi zaskoczyć niekonwencjonalną techniką. Jednak solidne fundamenty kickbokserskie Polaka mogą mu mocno pomóc – pod warunkiem, że zachowa szczególną ostrożność. Niewątpliwie w obszarze grapplerskim Jotko może mieć przewagę, ale przewrócenie Halla najłatwiejszym zadaniem z pewnością nie będzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Krzysztof Jotko – 1.65
Uriah Hall – 2.10

*****

UFC on FOX 25 – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!