UFCWiadomości MMA

Koch vs. Dober dodane do UFC 195

Bardzo ważny dla obu zawodników pojedynek w kategorii lekkiej został dodany do gali UFC 195.

Erik Koch (14-4) po kilkunastu miesiącach przerwy zmierzy się z Drewem Doberem (15-7) na gali UFC 195, która odbędzie się 2 stycznia w Las Vegas.

Po porażkach z Ricardo Lamasem i Dustinem Poirierem Koch opuścił kategorię piórkową, przenosząc się do lekkiej, gdzie w debiucie szybko rozprawił się z Rafaello Oliveirą. Jednak później, w maju 2014 na UFC Fight Night 40, został zdemolowany przez Darona Cruickshanka i od tego czasu, także z powodu kontuzji, nie był widziany w oktagonie.

Z pięciu dotychczasowych walk w UFC Drew Dober wygrał tylko jedną, pokonując i ostatecznie wysyłając na emeryturę Jamiego Varnera. Wcześniej przegrał natomiast z Seanem Spencerem i Nickiem Heinem, a ostatnio, na UFC 188, z Efrainem Escudero. W międzyczasie mierzył się też z Leonardo Silvą w pojedynku, który zmieniony został później na no contest z uwagi na błąd sędziego.

Wobec tego, że Koch przegrał trzy z czterech ostatnich walk, Dober trzy z pięciu ostatnich, a obaj w podchodzą do styczniowego boju po porażce, stawką pojedynku najprawdopodobniej będzie utrzymanie się w UFC.

Obaj zawodnicy preferują wymiany uprzejmości w stójce. Arsenał ofensywny Kocha wydaje się być szerszy, ale w konfrontacji z agresywnie walczącym i bardzo twardym Doberem nie będzie miał przed sobą łatwego zadania – zwłaszcza, że wraca po długiej przerwie.

Aktualna karta walk gali UFC 195:

170 lbs: #C Robbie Lawler (26-10, 1 NC) vs. #4 Carlos Condit (30-8) – o pas kategorii półśredniej
155 lbs: Erik Koch (14-4) vs. Drew Dober (15-7)