Khabib Nurmagomedov: „Zaczynam obóz przygotowawczy”


Khabib Nurmagomedov rozpoczął przygotowania do gali UFC 209, choć nie zdradza jeszcze, z kim zmierzy się w Las Vegas.

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem jest coraz bliżej i lada dzień gruchnie wiadomość o jego oficjalnym ogłoszeniu.

Amerykanin znajduje się bowiem pod duża presją w swoich targach o nowy kontrakt z UFC, od których uzależnia zaakceptowanie walki z Rosjaninem.

Dana White stanowczo wykluczył możliwość podniesienia gaży Fergusonowi, Nurmagomedov zaoferował mu dodatkowe $200 tys., a ostatnio zapowiedział, że ma dość czekania i chętnie pójdzie w tany z innym zawodnikiem, na przykład Michaelem Chiesą. A że Maverick jeszcze w grudniu zeszłego roku zapowiadał, że chętnie zastąpi jednego z nich – Fergusona lub Nurmagomedova – jeśli któryś wypadnie, to i presja ciążąca na El Cucuy’u jeszcze bardziej wzrosła. Tak mocno, że dziś rano obwieścił, że „nadchodzi”.
Dagestański Orzeł tymczasem, nie czekając na rozstrzygnięcie targów Fergusona z UFC – przyjmując, że trwają nadal – zapowiedział powrót do treningów.

Zaczynam swój obóz przygotowawczy #UFC209
8 tygodni do walki.
O rywalu dam wam znać wkrótce!

Dwa grosze dołożył też jego menadżer Ali Abdelaziz, który w rozmowie z portalem MMAJunkie.com stwierdził.

Chcemy Fergusona. Zasługuje na to, ale nie możemy negocjować umowy za niego. Nawet zaoferowaliśmy Fergusonowi pieniądze. Khabib był tak hojny. Ale jest, jak jest.

Mam nadzieję, że się dogadają. Chcę zobaczyć Khabiba naprzeciwko Fergusona, ale to zależy od nich. Tak długo, jak walka będzie o kawałek złota, możemy się bić z każdym lekkim na tej planecie. Chcemy gościa z rankingu. Może Michael Chiesa miałby sens. Zobaczymy.

Gala UFC 209 odbędzie się 4 marca w Las Vegas. Póki co największą potwierdzoną walką jest starcie Marka Hunta z Alistairem Overeemem.

*****

Khabib Nurmagomedov obiera nowy cel – Michaela Chiesę


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


2 odpowiedzi na „Khabib Nurmagomedov: „Zaczynam obóz przygotowawczy”

    


  1. […] Khabib Nurmagomedov: „Zaczynam obóz przygotowawczy” […]


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Boogeyman is coming!