Benavidez vs Bagautinov dodane do UFC 192


W ważnym pojedynku w kategorii muszej Joseph Benavidez skrzyżuje rękawice z Alim Bagautinovem.

Organizacja UFC poinformowała o dodaniu nowego zestawienia do karty walk gali UFC 192, która odbędzie się 3 października w Houston – Joseph Benavidez (22-4) zmierzy się z Alim Bagautinovem (13-3).

Jedynym zawodnikiem, który jak dotychczas pokonywał (dwukrotnie) reprezentanta Team Alpha Male w UFC, jest Demetrious Johnson. Od czasu ostatniej porażki z dominatorem dywizji Benavidez zaliczył trzy kolejne zwycięstwa, poddając Tima Elliotta oraz wypunktowując Dustina Ortiza i Johna Moragę.

Bagautinov rozpoczął przygodę z UFC od trzech kolejnych zwycięstw, w pokonanym polu zostawiać Marcosa Viniciusa, którego ubił przed czasem, oraz Tima Elliotta i Johna Linekera, których pokonał po decyzji sędziowskiej. Zapracował tym samym na walkę o pas mistrzowski, którą przegrał na punkty z Demetriousem Johnsonem. Po gali wykryto w jego organizmie niedozwoloną substancję, co doprowadziło do rocznego zawieszenia Dagestańczyka.

bagautinovvslineker

Ali Bagautinov świętuje zwycięstwo nad Johnem Linekerem.

Zwycięzca pojedynku mocno zbliży się do walki o pas mistrzowski.

Trudno powiedzieć, jak ponad roczna przerwa od występów wpłynie na dyspozycję Bagautinova. Pomimo tego, że w ostatnich pojedynkach Benavidez wykazywał delikatne symptomy zmęczenia materiału, to jego szeroki wachlarz ofensywny, mobilność i gilotyny w kontrze na zapaśnicze próby rywali stanowić mogą przeszkodę trudną do pokonania dla Bagautinova.

Aktualna karta walk UFC 192:

Daniel Cormier vs. Alexander Gustaffson – o pas mistrzowski kategorii półciężkiej
Johny Hendricks vs. Tyron Woodley
Ryan Bader vs. Rashad Evans
Shawn Jordan vs. Ruslan Magomedov
Adriano Martins vs. Islam Makhachev
Jessica Eye vs Juliana Pena
Yair Rodriguez vs. Dan Hooker
Albert Tumenov vs. Alan Jouban
Sergio Pettis vs. Chris Cariaso
Anthony Hamilton vs. Derrick Lewis
Joseph Benavidez vs. Ali Bagautinov
Angela Hill vs. Rose Namajunas

*****

Wszystkie doniesienia na temat gali UFC 192 znajdziecie tutaj.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


6 odpowiedzi na „Benavidez vs Bagautinov dodane do UFC 192

  


 1. […] olimpijskiego w zapasach – Henry’ego Cejudo(MMA 9-0, UFC 3-0). Dwukrotny pretendent zmierzy się z Alim Bagautinovem (MMA 13-3, UFC 3-1), natomiast Messenger podejmie mocnego Jussiera ,,Formigę” da Silvę (MMA […]


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!  


 1. Czwarty Rosjanin na jednej karcie - niezłe zgrupowanie. Obstawiam 2 : 2.

 2. 


 3. Widzę to raczej jako 1-3 mimo wszystko, choć bez większego przekonania. Jedynym zwycięzcą Tumenov.

 4. 


 5. Również stawiam na 1-3, tyle, że według mnie jedynie Shawn Jordan polegnie.


 6. 


 7. Do Islama przekonał mnie Wasz artykuł ;). No i bardzo lubię Ruslana, więc może jak nie padnie w 1 rundzie to wypunktuje Jordana.

 8. 


 9. Islam to utalentowany gość, ale uważam, że na ten moment Martins to dla niego za wysokie progi. Doświadczenie, siła, warunki fizyczne, odwrotna pozycja, duża moc w uderzeniach, wszystko to po stronie Brazylijczyka.