Joanna Jędrzejczyk odpowiada na wyzwanie ze strony Agnieszki Niedźwiedź


Joanna Jędrzejczyk odpowiada na wyzwanie ze strony Agnieszki Niedźwiedź, jednocześnie nie szczędząc przytyków Karolinie Kowalkiewicz.

W ostatnich miesiącach niepokonana Agnieszka Niedźwiedź (10-0), która niedawno odniosła cenne zwycięstwo z Vanessą Porto w walce wieczoru gali Invicta 23, otwarcie mówiła o tym, że jej marzeniem jest walka o pas mistrzowski kategorii muszej UFC z od dłuższego już czasu opowiadającą o przejściu do 125 funtów Joanną Jędrzejczyk.

Polska mistrzyni kategorii słomkowej, zapytana – dość bezpośrednio, dodajmy („Agnieszka Niedźwiedź rzuciła ci wyzwanie”) – o rękawicę, jaką rzuca jej Kuma, nie pozostawiła wątpliwości, przy okazji ponownie kierując kilka przytyków pod adresem… Karoliny Kowalkiewicz.

Ja może polecę ludziom, aby się skupili na sobie przede wszystkim.

– powiedziała olsztynianka w rozmowie z portalem Sporty-Walki.org.

Karolina już próbowała budować swoją karierę na moim nazwisku. Po ostatniej porażce ze mną próbowała wymusić na UFC, na wszystkich ze względu na nadchodzącą galę UFC w Polsce starała się wymusić rewanż. Ja wiedziałam o tym, że nawet gdyby ona wygrała walkę z Claudią Gadelhą, ona by tego rewanżu nie dostała, bo rozmawiałam z Seanem Shelbym na dosłownie dwie doby przed ich walką.

Drug kwestia jest taka, że to zaskakujące, że Agnieszka Niedźwiedź chce ze mną walczyć. Ciężko pracowałam 14 lat na to, żeby być w tym miejscu, gdzie jestem. Przede wszystkim polecam się zawodnikom, aby skupili się na sobie, zaczynali od siebie a później od innych. Bardzo długo pracowałam na to, aby moje nazwisko miało taką wartość, jaką ma. Wiem, że walki ze mną przynoszą duże widowisko, większe pieniądze, większą rozpoznawalność, ale tutaj nie ma co w ogóle mówić o walce Joanna Jędrzejczyk vs. Agnieszka Niedźwiedź.
Jędrzejczyk swoją kolejną walkę w obronie pasa 115 funtów stoczy najprawdopodobniej jesienią z Rose Namajunas.

Natomiast na otwarcie kategorii muszej – której pierwszą mistrzynię wyłoni The Ultimate Fighter 26 – Niedźwiedź będzie musiała poczekać jeszcze kilka długich miesięcy.

*****

Conor, Floyd, szlachcice, puryści i frajerzy


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!