Wiadomości MMAWSoF

Jason High vs Estevan Payan na WSOF 25

Ogłoszono nowe zestawienie na WSOF 25. Podano również pary ośmioosobowego turnieju w wadze lekkiej.

Na fali zainteresowania niedawno odbytą galą World Series Of Fighting 24, na której Jon Fitch (27-7) wygrał w main evencie z Yushinem Okamim (30-10) ogłoszono nowe zestawienie na WSOF 25 i podano pary ośmioosobowego turnieju w wadze lekkiej.

Wspomniany turniej, o którym pisaliśmy już tutaj, ma na celu wyłonić przyszłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego, który obecnie jest w posiadaniu Justina Gaethje (15-0).
1.Luis Palomino (23-11) vs Richard Patishnock (6-2)
2.Brian Foster (22-7) vs Joao Zeferino (18-6)
3.Brian Cobb (20-8) vs Mike Ricci (10-4)
4.Islam Mamedov (12-1) vs Jorge Patino (37-15-2)

Zwycięzcy walk nr 1 i 2 zmierzą się ze sobą w pierwszym półfinale, a zawodnicy z par 3 i 4 w drugim.

25 gala pod egidą WSOF odbędzie się 20 listopada w Comerica Theatre w Phoenix. Początkowo event został umiejscowiony w Seattle, ale ze względu na restrykcje prawne został przeniesiony do Arizony. Turniej będzie stanowił kartę główną gali, a finał zostanie walką wieczoru.

Co-main eventem WSOF 25 ogłoszono starcie, również w wadze lekkiej, pomiędzy Jasonem High (18-5) a Estevanem Payanem (16-8). Dla reprezentanta American Top Team będzie to pierwsza walka od czasu zwolnienia z UFC. El Terrible, pochodzący z Arizony, to weteran wielu organizacji (UFC, Bellator, Titan, Strikeforce, RITC), którego dotychczasowym, najwartościowszym skalpem jest Luis Palomino. Dla obu będzie to debiut w WSOF.