Jan Błachowicz vs. Devin Clark na UFC Fight Night 118 w Gdańsku


W swoim siódmym występie pod banderą UFC Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Devinem Clarke podczas gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku.

Walczący o utrzymanie pod sztandarem amerykańskiego giganta Jan Błachowicz (19-7) powróci do oktagonu 21 października w Gdańsku, podczas gali UFC Fight Night 118 mierząc się z Devinem Clarkiem (8-1). O zestawieniu poinformował PrzegladSportowy.pl.
34-letni Błachowicz znajduje się pod ścianą po dwóch z rzędu porażkach i wygraniu tylko jednej z ostatnich pięciu potyczek. Po porażkach na punkty z Jimim Manuwą i Corey’em Andersonem Polak wrócił na drogę zwycięstw wypunktowując Igora Pokrajaca, ale w dwóch kolejnych walkach znów kończył na tarczy, przegrywając na punkty z Alexandrem Gustafssonem i ostatnio, podczas kwietniowej gali UFC 210, z Patrickiem Cumminsem.

Młodszy od Polaka o siedem lat Amerykanin ma za sobą trzy występy w oktagonie. Nie będzie miło wspominał debiutu, w którym padł pod ciosami Alexa Nicholsona, bijąc się jeszcze w limicie kategorii średniej. Później jednak przeszedł do 205 funtów, odnosząc dwa zwycięstwa. Najpierw wypunktował Josha Stansbury’ego, a ostatnio – podczas kwietniowej gali UFC on FOX 24 – identyczny los zafundował Jake’owi Collierowi.

Amerykanin nie jest szczególnie wyrafinowanym zawodnikiem w stójce, ale też nigdy nie traci czasu na szermierkę na pięści i kopnięcia, od razu rzucając się do swoich rywali, aby męczyć ich w klinczu, obalać, obijać i kontrolować z góry. Kluczem do pokonania sparingpartnera między innymi Jona Jonesa będzie zatem utrzymanie walki na nogach, gdzie Błachowicz powinien rozdawać karty. Znaczenie mogą mieć warunki fizyczne, w którym to obszarze przewaga należeć będzie do Polaka. Biorąc jednak pod uwagę styl Clarka, pojedynek z pewnością spacerkiem dla cieszynianina nie będzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 2.25
Devin Clark – 1.60

Rozpiska UFC Fight Night 118

185 lbs: Oskar Piechota (9-0-1) vs. Jonathan Wilson (7-2)
205 lbs: Jan Błachowicz (19-7) vs. Devin Clark (8-1)
185 lbs: Ramazan Emeev (15-3) vs. Trevor Smith (15-7)
265 lbs: Adam Wieczorek (8-1) vs. Dmitry Smolyakov (8-2)
155 lbs: Marcin Held (22-7) vs. TBA

*****

Oskar Piechota vs. Jonathan Wilson na UFC Fight Night 118 w Gdańsku


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. War Janek!