Francis Ngannou: „Junior spróbuje mnie przewrócić”


Idący jak burza w kategorii ciężkiej Francis Ngannou opowiada o nadchodzącej walce z Juniorem dos Santosem podczas gali UFC 215.

Trenujący od kilku miesięcy w Las Vegas Francis Ngannou w swojej najbliższej walce skrzyżuje rękawice w szlagierowo zapowiadającym się pojedynku z Juniorem dos Santosem podczas zaplanowanej na 9 września gali UFC 215 w kanadyjskim Edmonton.

W zgodnej opinii fanów i komentatorów walka toczyć będzie się przede wszystkim – jeśli nie wyłącznie – w stójce, bo w tej właśnie płaszczyźnie obaj zawodnicy brylują. Kameruńczyk nie wyklucza jednak innego scenariusza, o czym opowiedział w Top Turtle Podcast.

Nie zapominajmy, że Junior to też gość od jiu-jitsu.

– stwierdził Ngannou.

Myślę, że Junior spróbuje mnie przewrócić, ale nawet jeśli ma dobre jiu-jitsu, to nie jest zapaśnikiem. Będzie mu trudno mnie przewrócić.

Kameruńczyk, który przez (techniczne) nokauty wygrał cztery z dotychczasowych pięciu występów w oktagonie, nie ukrywa natomiast swojego planu na walkę z Brazylijczykiem.

Jak w każdej walce, moim celem będzie obrona obaleń i utrzymanie walki na nogach, bo wierzę w swoje uderzenia.

– zapowiedział.

Wierzę w mój cios. Zamierzam więc utrzymać walkę na nogach.
Pokonanie Cygana stanowić może milowy krok na drodze Ngannou do walki o pas mistrzowski kategorii ciężkiej, który jest obecnie w posiadaniu Stipego Miocica. Wedle nieoficjalnych doniesień ten ostatni skrzyżuje jednak rękawice z Cainem Velasquezem podczas gali UFC 216, ale podpytany o tę walkę, Predator podszedł do tematu spokojnie.

To bez znaczenia.

– stwierdził.

Zamierzam pokonać Juniora i poczekać na walkę o pas. Bez znaczenia, kto będzie miał tytuł – Velasquez czy Stipe. Nie ma to dla mnie znaczenia.

*****

Kto dla Marcina Tybury – analiza


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Waaaatpie!