UFC

Szczegóły bójki Nate’a Diaza podczas UFC 199

Justin Buchholz z Team Alpha Male opowiada, w jaki sposób doszło do bójki Nate’a Diaza z Clay’em Guidą podczas UFC 199.

Swoją obecność na gali UFC 199 Nate Diaz uświetnił kolejną zakulisową bójką, choć tym razem to nie on ponosi za nią winę. Stocktończyk starł się z bratem Clay’a Guidy, Jasonem w holu prowadzącym do szatni zawodników po tym, jak Carpenter został znokautowany w końcówce walki przez Briana Ortegę.

O szczegółach opowiedział w Stud Radio główny trener Team Alpha Male Justin Buchholz, który wspólnie z Dannym Castillo i Jasonem Guidą stał w narożniku Carpentera.

Gdy Clay został znokautowany, wbiegł doktor, całe to zamieszanie. Trzymają cię poza klatką i tak dalej. Odwracam się i widzę krzesło… jedno z krzeseł – mają ich tam cztery, żeby ludzie mogli siedzieć – jest rozwalone na kawałki. Jason (Guida) złapał je i rozpieprzył w nic. Wiadomo, jego brat został właśnie rozkurwiony, więc był w emocjach.

I tutaj zaczyna robić się ciekawie. Gdy Guida i jego narożnik wracali z oktagonu, trafili na Nate’a Diaza, który był tam, żeby promować swoją walkę na UFC 202 z Conorem McGregorem. My szliśmy z tyłu, a na samym przodzie był Clay. Clay, Danny (Castillo), Jason i ja. Byłem na końcu, odprowadzając Clay’a. Nate wyszedł z łazienki na korytarzu. Clay coś do niego powiedział… ale Clay był wtedy całkowicie skołowany. Więc coś powiedział do niego. Coś w stylu: „O, stary, rozpierdolę cię znowu” albo coś w tym stylu.

Obaj zawodnicy, Clay Guida i Nate Diaz, spotkali się w 2009 roku na gali UFC 94. Ten pierwszy po bardzo wyrównanej walce wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską.

Nie widziałem, co zrobił Nate, jak zareagował, ale Danny powiedział mi, że uśmiechnął się w stylu: „Co, skurwielu? Żartujesz?”. Bo generalnie nie było powodów do żadnej gównianej afery. A potem Jason i Nate zaczęli się szarpać. Nie wiem, co się dokładnie stało, ale Jason rzucił się na Nate i próbował przyszpilić go do ściany. Nate złapał go w klincz, a jakieś pięćdziesiąt osób z UFC rzuciło się na nich. Ja stoję w środku, myślę: „Nie!”.

Clay ciągnął Jasona. Masa ludzi odciągała Nate’a, a oni próbowali się pozabijać przed dobre trzydzieści sekund. Czterdzieści sekund. Rozdzielili ich w końcu. Clay trzymał Jasona. Ludzie trzymali Nate’a. A ja tam stoję, patrzę na Nate’a, myślę, „Kurwa…”. Nie chcieliśmy się, kurwa, bić. Nie wiem, jak, u diabła, do tego doszło. Upuścił jedną z tych koszulek z napisem „I’m not surprised motherfucker”, z jego zdjęciem i „209” na grafice. Złapałem tę koszulkę i daję mu: „Twoja koszulka!”. Wziął ją, odszedł i siadł na widowni.

Wersję Buchholza potwierdził też Cody Garbrandt, dodając, że stocktończyk został zaatakowany przez Jasona Guidę z tyłu. Diaz miał jednak podejść do całego zamieszania spokojnie i nie żywić urazy do Team Alpha Male.

Od 20:30:

https://www.youtube.com/watch?v=lFSQsjPzWpo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button