Doping w MMAUFC

Lyoto Machida: „Substancja, którą wziąłem, została zabroniona w 2016 roku, nie wiedziałem”

Były mistrz kategorii półciężkiej, Lyoto Machida, odniósł się do wiadomości o swojej wpadce dopingowej oraz odwołaniu walki z Danem Hendersonem na UFC 198.

Lyoto Machida skomentował swoją wpadkę dopingową, która doprowadziła do wykreślenia jego pojedynku z Danem Hendersonem z gali UFC on FOX 19.

https://www.facebook.com/lyotomachidafw/videos/545925292254530/

Jestem tutaj, aby powiedzieć wam, że jestem zaskoczony tą wiadomością. To dla mnie bardzo trudne. Długo trenowałem do tej walki, wiele poświęciłem wspólnie ze swoimi kolegami. Chcę wam powiedzieć, że naprawdę nie wiedziałem o tej substancji, więc umieściłem ją na liście w deklaracji obok wszystkiego innego, co brałem, a ta substancja została zabroniona w 2016 roku, więc biorę winę na siebie, że tego nie wiedziałem. Jest mi naprawdę przykro i bardzo przepraszam fanów, kolegów z klubu i moją rodzinę… Zawsze staram się grać zgodnie z zasadami, ale niestety stało się.

W krótkiej notce Brazylijczyk napisał też, że suplementem, który wziął był 7-Keto, który zawiera Dehydroepiandrosteron (DHEA) – słaby androgen nadnerczowy (za Wikipedią). Według słów zawodnika jest on obecny w każdym sklepie z suplementami, będąc bardzo popularnym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button