UFC

Donald Cerrone gotowy na walkę z Tonym Fergusonem w zastępstwie

Donald Cerrone opowiada o planie na walkę z Alexem Oliveirą oraz wskazuje pojedynek w kategorii lekkiej, który zamierza pilnie śledzić.

Zwycięstwem z Alexem Oliveirą w walce wieczoru gali UFC Fight Night 83 Donald Cerrone udanie zadebiutował w kategorii półśredniej, podnosząc się po porażce z Rafaelem dos Anjosem z grudnia zeszłego roku.

Plan na walkę polegał mnie więcej po prostu na tym, żeby go obalić, żeby przejąć inicjatywę.

– stwierdził na konferencji prasowej po gali Amerykanin, który udanym obaleniem utorował sobie drogę do poddania Brazylijczyka.

Nie było tak, że wyszedłem tam i chciałem go obalić i poddać. Bardziej chodziło o to, żeby go związać (walką), zaangażować się z mojej strony – w jakikolwiek sposób. To on sklinczował ze mną, to nie ja wykazałem inicjatywę… Była pora, żeby się ruszyć. Greg, Wink i wszyscy moi trenerzy mieli świetny gameplan, więc próbowałem się go trzymać.

Cerrone nie ukrywał po gali wielkiego szacunku względem pokonanego rywala, dla którego była to już czwarta walka pod banderą UFC, którą przyjął, nie mając za sobą pełnego obozu przygotowawczego.

Budowali tę walkę jako pojedynek Kowboja z Kowbojem, opowiadając, że jest tylko miejsce dla jednego Kowboja. Nie wiem, czy to czyni mnie większym Kowbojem niż on, który wziął tę walkę na dwa tygodnie przed galą. Więc dla mnie… dałem mu moje pióro z kapelusza, które miałem od czasu, gdy byłem dzieciakiem. Potrzeba Kowboja jak sam skurwysyn, żeby wyjść i wziąć tę walkę w zastępstwie, więc czapki z głów dla tego skurwysyna. Brawo, bracie!

Obchodzący za miesiąc 33. urodziny Amerykanin zamierza rywalizować teraz w obu kategoriach – półśredniej i lekkiej – zapewniając, że może walczyć z każdym, byle jak najszybciej. Swój wzrok kieruje jednak w stronę jednego pojedynku…

Mam oko na walkę Khabiba z Tonym Fergusonem.

– przyznał, nawiązując do batalii Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem, która odbędzie się 16 kwietnia na gali UFC on FOX 19.

Mam przeczucie, że Khabib może wypaść, więc będę na to gotowy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button