AKTUALIZACJA: Tim Hague w stanie krytycznym w następstwie ciężkiego nokautu w walce bokserskiej


Wedle najnowszych doniesień doświadczony zawodnik MMA Tim Hague zmarł w Edmonton po walce bokserskiej, którą przegrał przez nokaut.

AKTUALIZACJA NA DOLE ARTYKUŁU

Z Kanady napływają tragiczne wieści. Wedle doniesień licznych dziennikarzy Kanadyjczyk Tim Hague (rekord bokserski przed walką: 1-2) zmarł w szpitalu w Edmonton w następstwie obrażeń, jakich doznał podczas piątkowego pojedynku bokserskiego, który przegrał przez ciężki nokaut z bokserem (rekord 7-1) Adamem Braidwoodem.

Hague w pierwszej rundzie walki liczony był trzykrotnie. W drugiej – przed nokautem – ponownie wylądował na deskach. Cała walka poniżej.

Gdy odzyskał przytomność, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operacją mózgu, o czym informował kilkanaście godzin temu jego kolega Cody Krahn:

Jak wielu z was wie, Tim został ciężko znokautowany zeszłej nocy podczas walki bokserskiej.

Gdy znaleźliśmy się z Timem na zapleczu razem z doktorem, było oczywiste, że musiał jechać do szpitala.

Obecnie Tim znajduje się w śpiączce. Musiał poddać się operacji, aby zmniejszyć nacisk spowodowany krwawieniem mózgu. Ale dlatego, że nie jesteśmy rodziną, nie mogli powiedzieć nam nic więcej.
W MMA Hague (21-13) był ostatnio widziany w lipcu zeszłego roku, na gali ACB 41 przegrywając przez nokaut z Michałem Andryszakiem. Jak donosi dziennikarz Mike Russell, Hague walczył też w kwietniu tego roku na zasadach bokserskich, ale w rękawicach MMA – również przegrał ten pojedynek przez nokaut.

33-letni Kanadyjczyk zostawił żonę i syna.

AKTUALIZACJA:

Za siostrą Tima Hague: „Tim pozostaje w stanie krytyczny. Wszyscy jesteśmy z nim”

*****

UFC Fight Night 111 – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Poszła aktualizacja na głównej (tam też video z walki). Siostra mówi, że w stanie krytycznym jest.