Dana White: „Pettis jest za stary i za duży, żeby zrobić wagę”


Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat niezrobienia limitu wagowego przez Anthony’ego Pettisa przed jego konfrontacją z Maxem Holloway’em na gali UFC 206.

Już w swoim debiucie w kategorii piórkowej Anthony Pettis miał nie lada problemy ze zrobieniem wagi, przyznając później, że ostatnie 2-3 funty były dla niego prawdziwą drogą przez mękę. Ostatecznie jednak na sierpniowej gali UFC on FOX 21 wniósł na wagę 146 funtów, poddając następnie Charlesa Oliveirę i tym samym torując sobie drogę do konfrontacji z Maxem Holloway’em na UFC 206.

Tym razem w temacie wypełniania limitu wagowego było jednak jeszcze gorzej – Showtime ostatecznie wniósł na wagę aż 148 funtów, o 3 przekraczając dopuszczalny limit – pojedynek bowiem miał status mistrzowskiego, a na jego szali miał znaleźć się tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej.

Nie jestem zadowolony, ale zdarza się.

– powiedział szef UFC Dana White w programie TSN, odnosząc się do niewypełnienia limitu przez Pettisa.

Uwierzcie mi, że Anthony Pettis chciał zrobić tę wagę. Od miesięcy pracował na ten dzień. Gdy przyleciał do Toronto, miał 10 funtów nadwagi, więc powinien był zrobić limit. To mówi nam jednak, że moim zdaniem jest za stary i za duży, żeby zrobić wagę. Zobaczymy, jak to się potoczy dalej.

Ostatecznie Błogosławiony nadal otrzyma tymczasowy pas mistrzowski, jeśli pokona Showtime’a. Jeśli to jednak Pettis wyjdzie z walki z tarczą, będzie musiał obejść się bez złota na swoich biodrach.

Tak czy inaczej zwycięzca tej konfrontacji miał zapewnić sobie walkę o właściwy pas z nowym-starym jego posiadaczem Jose Aldo. White ma jednak wątpliwości, co uczynić z byłym mistrzem kategorii lekkiej, jeśli to on skończyłby z ręką w górze.

Jeśli Pettis wygra, muszę zdecydować, czy chcę, żeby walczył o tytuł w 145 funtach. Nie wiem, czy jest w stanie zrobić wagę.

*****

Zapraszamy też do naszej techniczno-bukmacherskiej analizy walki Holloway vs. Pettis:

Analizy UFC 206 – Max Holloway vs. Anthony Pettis


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Trochę abstrahując od samego Pettisa - bardzo dobrą robotę by zrobił ktoś takim artykułem o robieniu wagi w MMA. Najlepiej zawodnik albo ktoś przy zawodniku. Oglądam tyle lat a dalej nie wiem np. w jakiej wadze na ogół chodzą na codzień, ile sie zbija w ile czasu, jakie są główne metody zbijania itp. itd. i nie znalazłem dobrego opisu sprawy nigdzie.