Colby Covington: „Złamię Woodley’a w pół”


Colby Covington podsumowuje zwycięstwo z Dong Hyun Kimem na UFC Fight Night 111 w Singapurze, zapowiadając marsz po złoto.

Może nie do końca sprawdziły się zapowiedzi Colby’ego Covingtona, który przed galą UFC Fight Night 111 w Singapurze zapowiadał skończenie Dong Hyun Kima w spektakularny sposób, ale Amerykanin i tak zrobił, co miał zrobić – zdominował na pełnym dystansie jednego z najlepszych półśrednich na świecie, serwując mu czwartą dopiero porażkę w karierze.

Colby Covington zamęczył zapaśniczo Dong Hyun Kima

Przegrywał tylko z gośćmi z czołowej piątki.

– powiedział Covington na konferencji prasowej po gali.

Z mistrzem (Tyronem Woodley’em), pretendentem numer jeden (Demianem Maią) – nikt nie zdominował go w ten sposób. Kompletnie go rozbroiłem. Wygrałem każdą sekundę każdej rundy. Nadal mogę wyciągnąć z tej walki cenne lekcje, bo ciągle się poprawiam i jeszcze nie widzieliście najlepszego Colby’ego Covingtona.

Dla Covingtona jest to czwarte zwycięstwo z rzędu i siódme w dotychczasowych ośmiu występach w oktagonie UFC. Najprawdopodobniej zobaczymy go w czołowej dziesiątce rankingu kategorii półśredniej po jego aktualizacji.

Dominuję tych gości.

– stwierdził Amerykanin.

Właśnie zdominowałem gościa z 7. miejsca na świecie. Nikt go tak nie zdominował. Jestem w oficjalnej podróży upokorzenia. Upokorzyłem go w Azji i będę kontynuował upokarzanie dywizji. Nie ma znaczenia, jak ich pokonuję, bo sposób, w jaki to robię oznacza łatwą kasę.

Tu i ówdzie pojawia się krytyka pod adresem Covingtona, któremu zarzuca się nudny, zapaśniczy styl walki. Amerykanin odpowiada jednak krótko, przypominając fragment w drugiej rundzie, gdy zachwiał na nogach Koreańczykiem.

To nie były tylko zapasy. Popatrzcie, co było, gdy rozpuściłem ręce. Był naruszony, był ranny. Poczułem, że ulatuje z niego życie po tym wszystkim. To była naprawdę łatwa wiktoria.
Jeszcze kilka miesięcy temu reprezentant American Top Team terroryzował medialnie Rafaela dos Anjosa, właśnie do walki z byłym mistrzem kategorii lekkiej dążąc. Teraz jednak zapytany o Brazylijczyka, który na tej samej gali wypunktował Tareca Saffiedine’a, zdanie zmienił – mierzy znacznie wyżej.

Postawiłem tym zwycięstwem pieczęć.

– powiedział.

Zobaczcie, co zrobiłem. 30-25. Wygrałem każdą sekundę. Nie było rywalizacji. Nawet się tam nie spociłem. Dopiero się rozgrzewam. Jeszcze nie widzieliście mnie w najlepszej formie. To samo zrobiłbym z Rafaelem dos Anjosem. Jest wystraszony, unikał mnie od dawna. Miał powód, żeby ze mną nie walczyć dzisiaj – i to jest ten powód.

Tyron Woodley zmęczył się, oglądając tę walkę z domu. Gdy ostatnio z nim trenowałem, walka nie była nawet bliska. Męczy się samym oglądaniem. Złamię go w pół.

*****

Arlovski pokonany – kto dla Tybury na galę w Polsce?


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. Do momentu zdarzenia jego twarzy z pięścia Woodley'a może sobie mówić :) Co nie zmienia faktu że zapaśnikiem jest bardzo mocnym.

  2. 


  3. niech zamknie mordę, już miał spektakularnie Kima ubić, a tylko spektakularnie mnie do siebie zniechęcił ostatecznie i nieodwołalnie