Borrachinha: „Z chęcią obejrzałbym Fallon Fox w walce z mężczyzną, aby dostał po dupie”


Paulo Borrachinha Costa nie pozostawił suchej nitki na transseksualiście Fallon Fox, czyli mężczyźnie obijającym w klatce kobiety.

Gdy w 2013 roku Matt Mitrione zrugał niejakie Fallon Fox – a więc mężczyznę, który w 2006 roku przeszedł terapię hormonalną, zmieniając płeć, by następnie rozpocząć karierę w MMA, gdzie wygrał pięć z sześciu walk z kobietami – podniosła się nie lada wrzawa, a Meathead został szybko ukarany przez UFC zawieszeniem i śledztwem.

Wygląda na to, że historia ta nie dotarła jednak do utalentowanego Paulo Borrachinhy Costy, który ni stąd, ni zowąd opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym powiedział, jak jest, podejmując jednak ryzyko kontry ze strony środowisk postępowych.

Z wielką przyjemnością obejrzałbym Fallon Fox w walce z mężczyzną, aby dostał po dupie.

– powiedział Brazylijczyk.

W zasadzie to jestem dostępny. Walczyłbym z nim za darmo, gdziekolwiek, żeby po prostu sprać gościa. Nie potrzebuję więcej niż kilka minut.

Nie chodzi o bycie transseksualistą czy zmianę płci przez operację. Ciało mężczyzny, kości, mięśnie, nerwy są odmienne niż u kobiet.

Nie wnikam w jego wybór, że chce być transseksualistą czy ge*em. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że mężczyzna bije się z kobietami, a to absurd. Nie mogę tego zaakceptować.

To nie jest sprawiedliwe – nie tylko z jego strony, ale też ze strony organizacji, która pozwala, by coś takiego miało miejsce. Bije dziewczyny, które się z nim mierzą i naraża ich zdrowie na ryzyko.
To nie pierwsza kontrowersyjna – w ocenie postępackich elit – wypowiedź 26-letniego Brazylijczyka. Sporym bowiem echem odbiły się też jego słowa po debiucie w UFC, w których wyraził poparcie dla prawicowego polityka brazylijskiego Jaira Bolsonaro.

Niepokonany Borrachinha ma na koncie trzy zwycięstwa przez nokauty w UFC, którymi utorował sobie drogę na 15. miejsce w rankingu kategorii średniej.

Póki co nie wiadomo, kiedy powróci do oktagonu i czy pion dyscyplinarny UFC podejmie jakieś działania wobec jego wypowiedzi.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!  


 1. Generalnie to ja się zgadzam, że transy nie powinny brać udziału w kategorii swojej płci naturalnej - w większości sportów.  Ale tutaj mówimy o sporcie w którym 100kilogramowa Gabi Garcia sprzedaje soccer kicki rywalce ważącej dwa razy mniej, i nikt nie ma z tym problemu, w dodatku o poziomie pseudo-amatorskim jakim jest kobiece MMA poza UFC. Naprawdę dziwie się, że Fallon kogoś jeszcze obchodzi, a IQ Borrachinhi ewidetnie nie jest za wysokie skoro uważa że jego komentarze i wyzywanie do walki transów w chwili obecnej są w jakimkolwiek stopniu ciekawe i wartościowe, a sam może mieć za to przypał (i w sumie to bym się śmiał , jakby miał)  xD 

   

  Druga sprawa jest taka że nikt nie zmusza organizacji aby zatrudniała Fallon, ani zawodniczek by z nią walczyły. Nie wydaje mi się,  aby UFC kiedyś pokusiło się o zatrudnienie transpłciowej zawodniczki, więc ostatecznie dochodzimy do wniosku, że ten długoletni skandal o Fallon jest zwyczajnie bezzasadny i ogranicza się do podawania coraz to głupszych argumentów nt. ,,facet czy baba"


 2. 


 3. Też bardziej mi do prawicy i w wielu poglądach się z Tobą zgadzam Bartku, ale wyczułem u Ciebie teraz lekką hipokryzje. Mianowicie zawsze podkreślasz że nie lubisz krzykaczy, ze wolisz spokojnego medialnie Fedora czy Caina, a o młokosie który robi niepotrzebną gównoburze (Fallon Fox już nie walczy od ponad 3 lat) i który częściej świeci wydepilowaną klatą niż wspominani przez niego geje, robisz newsa i wychwalasz?

 4. 


 5. Powód wypowiedzi Costy to prawdopodobnie ostatni podcast Brendana Schauba, gdzie ten temat był poruszany.

   

  Petrycki, no, wiesz, nie ukrywałem i nie ukrywam, że niektóre wypowiedzi/posty Colby'ego Covingtona mi się podobają. Podobnie z Conorem czy Perrym. To kwestia indywidualna, bo każdy jakoś inaczej pojmuje "naturalność".

   

  No i jednak tę wypowiedź Costy trudno określić mianem trashtalku jednak.