Anderson Silva vs. Kelvin Gastelum walką wieczoru UFC Fight Night 122 w Chinach


Legendarny były dominator kategorii średniej Anderson Silva powróci do akcji podczas chińskiej gali UFC Fight Night 122, mierząc się z Kelvinem Gastelumem.

Anderson Silva (34-8) skrzyżuje rękawice z Kelvinem Gastelumem (14-3) w walce wieczoru gali UFC Fight Night 122 w Szanghaju. O zestawieniu poinformował portal FloCombat.com.
42-letni Brazylijczyk był ostatnio widziany w oktagonie w lutym tego roku, podczas gali UFC 208 wypunktowując Dereka Brunsona. Odniósł w ten sposób pierwsze zwycięstwo od 2013 roku. W międzyczasie przegrał cztery pojedynki, jeden kończąc wynikiem no-contest.

Obaj z Gastelumem byli pierwotnie zestawieni na czerwcową galę UFC 212, ale wpadka marihuanowa Amerykanina pokrzyżowała te plany. Silva prowadził wówczas intensywną kampanię na rzecz doprowadzenia do walki o tymczasowy pas z Yoelem Romero, zapowiadając nawet zakończenie kariery, jeśli UFC nie spełni jego życzenia – ale ostatecznie wszystko najwyraźniej rozeszło się po kościach.

Młodszy od Pająka o 17 lat Gastelum ostatnio przegrał przez poddanie z Chrisem Weidmanem podczas lipcowej gali UFC on FOX 25. W ten sposób seria jego trzech kolejnych wiktorii – z Johnym Hendricksem, Timem Kennedym i Vitorem Belfortem (zmienione na no-contest) – dobiegła końca. Zapowiedział wówczas powrót do 170 funtów, ale propozycja walki z brazylijską legendą okazała się zbyt kusząca.

Silva będzie miał po swojej stronie wyraźną przewagę warunków fizycznych, ale biorąc pod uwagę jego formę – oraz przede wszystkim kondycję – trudno dawać mu większe szanse na ustrzelenie szybkiego, twardoszczękiego i kapitalnego od strony wydolnościowej Amerykanina.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Anderson Silva – 2.60
Kelvin Gastelum – 1.45

*****

Kto dla Marcina Tybury – analiza


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!